Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Hołownia zrezygnuje i zostanie prezydentem Warszawy? Kto rozważa taki deal?

To polityczna fikcja, czy realny plan na wybory prezydenckie? (fot. Mateusz Slodkowski/SOPA Images/LightRocket via Getty Images; PAP/Mateusz Marek)

PO rozważa złożenie Hołowni nietypowej propozycji – wycofanie się z kandydowania, w zamian za poparcie go w wyborach na prezydenta Warszawy – takie nieoficjalne informacje podaje „Rzeczpospolita”. Jak jest naprawdę? Lider Platformy Borys Budka zapewnia nas – „to political fiction”. Co mówi Hołownia – „To spekulacje, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością”.

Duża zmiana poparcia dla Trzaskowskiego. Najnowszy sondaż

W wyborczym wyścigu coraz bliżej walczącego o reelekcję prezydenta RP Andrzeja Dudy jest prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski – podaje „Super...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

„RP” podała, że nieprzypadkowo Platforma Obywatelska wystawiając nowego kandydata na prezydenta Rafała Trzaskowskiego, nie zaproponowała kogoś na jego miejsce w stołecznym ratuszu.

„Platforma rozważa złożenie Hołowni propozycję nie do odrzucenia: poparcie w wyborach na prezydenta stolicy. Wycofanie się z kandydowania lub nawet głośne poparcie w II turze Trzaskowskiego, miałoby Hołowni pozwolić na pozostanie na politycznej scenie i przegranie prezydentury z twarzą – dzięki wygraniu ratusza, jeśli zgodziłby się o niego zawalczyć. Tymczasem Hołownia jest wciąż upojony swoimi wewnętrznymi sondażami, które pokazują trend wzrostowy poparcia dla niego” – donosi gazeta.

O te nieoficjalne doniesienia zapytaliśmy lidera PO Borysa Budkę. Jak zapewnił, jest to fikcja polityczna. – Nie było takich pomysłów. Jest to typowy fake news, bajka z księżyca – mówi portalowi tvp.info Borys Budka. Sam kandydat PO Rafał Trzaskowski nie odbierał od nas telefonów.

Co na to Szymon Hołownia? – Ubiegam się o urząd prezydenta Rzeczpospolitej. Wszystkie spekulacje dotyczące mojego wycofania się z wyborów prezydenckich są wyłącznie spekulacjami, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością – odpowiedział portalowi tvp.info.

źródło:
Zobacz więcej