SERWIS

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020

Poseł PO: Możemy mieć karty, ale nie zbieramy podpisów dla Trzaskowskiego

Rafał Trzaskowski (fot. PAP/Piotr Nowak)
Rafał Trzaskowski (fot. PAP/Piotr Nowak)

Nie zbieramy podpisów, natomiast przygotowujemy się do tej akcji. To co możemy zrobić, to namawiać ludzi do tego, żeby byli gotowi. Mogą być listy, mogą być gotowi, ale zbieranie podpisów można zacząć wtedy, kiedy będzie ogłoszony komitet – powiedział w programie „Onet Rano” poseł PO Cezary Tomczyk. Zaprzeczył w ten sposób informacjom, że w niektórych miejscach są zbierane podpisy na listach poparcia dla kandydatury Rafała Trzaskowskiego.

Zbieranie podpisów pod listą Trzaskowskiego. Portal tvp.info ujawnia nagranie

W Warszawie zbierane są podpisy na listach poparcia dla kandydatury Rafała Trzaskowskiego – ustalił portal tvp.info. Jeden z czytelników przekazał...

zobacz więcej

Tomczyk podkreślił, że „wciąż czekają, aż marszałek Witek ogłosi wybory”. Na uwagę dziennikarki, że wczoraj portal tvp.info pokazał gotowe karty, na których zbierane są podpisy dla kandydatury Trzaskowskiego, odparł, że „widział bardzo wiele rzeczy w telewizji publicznej”.

– Jeżeli chodzi o wzór kart, to jest on powszechnie znany – powiedział przypominając, że PKW ustaliła go w lutym. – Można mieć karty, nie można ich podpisywać. Nie wolno zbierać podpisów – zapewnił. Dodał, że w związku z tym podpisy nie są teraz zbierane.

Poseł PO stwierdził także, że jeśli zajdzie taka potrzeba, to jest przekonany, że uda się zebrać liczbę podpisów wymaganą do wystawienia kandydatury Trzaskowskiego nawet w jeden dzień.

źródło:
Zobacz więcej