Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Nielegalne papierosy ukryte za kurtyną walizek [WIDEO]

„Skarb Państwa mógł stracić na przechwyconej kontrabandzie ponad 10 milionów złotych” (fot. KAS)

Funkcjonariusze pomorskiej KAS wspólnie z policjantami z Centralnego Biura Śledczego Policji wykryli ponad 9 mln sztuk nielegalnych papierosów w jednym z kontenerów w gdańskim porcie – poinformowała Krajowa Administracja Skarbowa i CBŚP.

„Ukrzyżowany” żuraw na polu. „Chciałem odstraszyć inne ptactwo”

„Ukrzyżowanego” martwego żurawia przywiązanego do drewnianych słupków na polu znaleziono w Stanisławowie w woj. mazowieckim. – Policjanci w tej...

zobacz więcej

Jak przekazała rzeczniczka prasowa szefa KAS Anita Wielanek, ładunek przypłynął do portu w Gdańsku z Chin, miał trafić do firmy z Polski. – W kontenerze znajdowało się ponad 9 mln sztuk papierosów – podała Wielanek.

Z kolei rzeczniczka CBŚP nadkom. Iwona Jurkiewicz powiedziała, że nielegalne papierosy znajdowały się w 939 kartonach ukrytych za walizkami. – Jest to dość powszechna praktyka stosowana przez grupy przestępcze zajmujące się przemytem kontenerowym – oceniła Jurkiewicz.

– Skarb Państwa mógł stracić na przechwyconej kontrabandzie ponad 10 mln zł – wskazały wspólnie rzeczniczka KAS i CBŚP.

Dodały, że dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Gdyni wspólnie z Prokuraturą Rejonową Gdańsk-Śródmieście.

źródło:

Zobacz więcej