Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Kosiniak-Kamysz o groźbach Kukiza. Jest „świetnie”

Paweł Kukiz zapowiedział, że może opuścić KP (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)

Wbrew oczekiwaniu wielu środowisk politycznych Koalicja Polska ma się świetnie; razem z Pawłem Kukizem, konserwatystami Marka Biernackiego i Unią Europejskich Demokratów budujemy silne centrum – zapewnił lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

„Ta generacja nie wyrzeknie się żelaznej opozycyjności, bo nic innego nie umie”

– Nie sądzę by ludzie, którzy tworzą dziś zrąb opozycji mogli zrezygnować ze stanowiska, że nie uznają władzy obozu dobrej zmiany. (…) Ta generacja...

zobacz więcej

W poniedziałek lider Kukiz'15 zapowiedział, że jeżeli PSL na jesieni nie wpisze do swojego statutu zmiany ordynacji wyborczej i demokracji bezpośredniej, wystąpi z Koalicji Polskiej. Jak mówił w RMF FM, „wszystko jest kwestią umowy”.

– Wbrew oczekiwaniu wielu środowisk politycznych Koalicja Polska ma się świetnie. Razem z Pawłem Kukizem, ale także konserwatystami Marka Biernackiego i Unią Europejskich Demokratów, budujemy silne centrum – podkreślił Kosiniak-Kamysz.

Zdaniem lidera PSL „wysuwanie wniosków na podstawie odpowiedzi na pytanie: co by było gdyby? to nic innego jak manipulacja i szukanie taniej sensacji”. – Tysiące osób traci pracę, przedsiębiorstwa upadają, odwoływane są zabiegi medyczne – to są fakty na które trzeba szukać rozwiązań, a nie gdybania, w których ostatnio lubuje się część publicystów – zaznaczył Kosiniak-Kamysz.

Na wtorkowej konferencji prasowej wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (PSL-Kukiz'15) zapewnił, że obywatelskie postulaty Pawła Kukiza zostaną wpisane do statutu PSL. Jak zapowiedział, stanie się to podczas kongresu ludowców, który z uwagi na epidemię odbędzie się prawdopodobnie wiosną 2021 r., a nie jesienią tego roku.

źródło:
Zobacz więcej