Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

USA: Ponad 100 tys. ofiar śmiertelnych koronawirusa

W USA odnotowano trzykrotnie więcej zgonów niż we Włoszech (fot. Reuters)

100 tys. przekroczył w środę bilans ofiar śmiertelnych epidemii koronawirusa w Stanach Zjednoczonych – wynika z danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore. Pod względem liczby zmarłych na Covid-19 Stany Zjednoczone są zdecydowanym światowym liderem.

Ten „lek” na koronawirusa podano tysiącom. Efekt przeraził – „może zabić”

Światowa Organizacja Zdrowia wstrzymała testy kliniczne z użyciem hydroksychlorochiny. Chodzi o lek przeciwmalaryczny, co do którego przypuszczano,...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W USA odnotowano trzykrotnie więcej zgonów niż we Włoszech (ok. 33 tys.). Drugi po Stanach Zjednoczonych najwyższy bilans ma Wielka Brytania - ok. 37,5 tys.

Jak wylicza dziennik „New York Times”, w relacji liczba zgonów na 100 tys. mieszkańców USA (31) zajmują 11. miejsce na świecie, za m.in. Belgią (82), Hiszpanią (58), Francją (43) czy Szwecją (41), ale przed Szwajcarią (19), Kanadą (18), Niemcami (10) czy Polską (3).

Za tak wysoki bilans w USA w znacznym stopniu odpowiada epicentrum epidemii w Nowym Jorku. Na ten stan przypada blisko jedna trzecia wszystkich zmarłych na Covid-19 w Stanach Zjednoczonych - 29 370.

źródło:

Zobacz więcej