Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Totolotek Puchar Polski. Lech zagra w półfinale

Tak ze zdobytej bramki cieszyli się piłkarze Lecha (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Niespodzianki nie było. W ostatnim ćwierćfinałowym meczu Lech Poznań pokonał w Mielcu Stal 3:1 i awansował do półfinału Totolotek Pucharu Polski. Najlepszym zawodnikiem na boisku był Kamil Jóźwiak, który do asysty z pierwszej połowy, dorzucił w końcówce efektowną bramkę.

Totolotek Puchar Polski. Emocje w Legnicy, Legia z awansem

Polski futbol wraca do świata żywych. We wtorkowy wieczór w Legnicy odbył się pierwszy po ponad dwumiesięcznej przerwie mecz. Miedź grała z Legią...

Jego decydujące podanie przy drugim golu dla Lecha też mogło się podobać. Młody skrzydłowy zagrał na jeden kontakt z Timurem Żamaletdinowem. Decydującą piłkę Jóźwiak zagrał piętą, a Rosjanin potężnym uderzeniem zdobył gola dla „Kolejorza”.

Gol 23-letniego napastnika był sporym zaskoczeniem. Żamaletdinow trafił do siatki po raz pierwszy od ponad roku. Bramka może być zwiastunem lepszych czasów dla piłkarza zza wschodniej granicy. Rosjanin przychodził do Poznania w aurze wielkiego talentu. Tymczasem większość swojego pobytu w stolicy Wielkopolski spędził póki co w rezerwach.

Po trafieniu Żamaletdinowa Lecha prowadził już 2:0. W 5. minucie do siatki trafił Dani Ramirez po koronkowej akcji z Wołodymirem Kostewyczem.

Stal odpowiedziała w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, gdy mocny niespodziewanie strzał Krystiana Getingera wylądował pod nogami Bartosza Nowaka. Jego błyskawiczne uderzenie dało mielczanom kontaktową bramkę.

Po zmianie stron mielczanie próbowali atakować, ale forsowanie obrony „Kolejorza” szło im wyjątkowo opornie. Za to w końcówce trzecią bramkę zdobyli goście.

Jóźwiak przejął piłkę na połowie gospodarzy, pomknął po skrzydle, przedryblował obrońcę i mierzonym strzałem po raz trzeci pokonał Jakuba Wrąbla.

Lech pokonał Stal 3:1 i uzupełnił zestaw półfinalistów. W czwartek o godz. 12 odbędzie się losowanie par. Oprócz poznaniaków o przepustki do finału powalczą Legia, Cracovia i Lechia.