Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

„Ta generacja nie wyrzeknie się żelaznej opozycyjności, bo nic innego nie umie”

– Nie sądzę, by ludzie, którzy tworzą dziś zrąb opozycji, mogli zrezygnować ze stanowiska, że nie uznają władzy obozu dobrej zmiany. (…) Ta generacja polityków nie wyrzeknie się żelaznej opozycyjności, bo nic innego nie umie – powiedział w programie „Twój Wybór” w TVP3 publicysta Piotr Semka.

Liderzy Zjednoczonej Prawicy: Wybory będą przeprowadzone

– Nasze stanowisko jest jednoznaczne, wspólne. Wybory zostaną przeprowadzone. Jeżeli będą jakieś próby przeciwstawienia się temu, to będziemy...

zobacz więcej

– Chyba do Jarosława Kaczyńskiego dotarły uwagi ze strony Solidarnej Polski, że data wyborów została wybrana na linii Porozumienie-PiS, co stawiało SP w dość upokarzającej pozycji – skomentował Semka środowe oświadczenie liderów Zjednoczonej Prawicy. Publicysta odniósł się również do sytuacji, jaka panuje na opozycji.

– Najbardziej prawdopodobne jest, że z sondaży PO wynika, iż Trzaskowski wcale nie ma tak szybkiej rozbiegówki w górę. Wynikać z tego może chęć wydłużenia kampanii. Inna szkoła mówi, że PO przestała panować nad marszałkiem Grodzkim, a ten chciałby przez chociaż kilka dni być głową państwa – dodał, odnosząc się do prób opóźnienia wyborów prezydenckich, który to pomysł popiera część opozycji.

– Nie sądzę, by ludzie, którzy tworzą dziś zrąb opozycji, mogli zrezygnować ze stanowiska, że nie uznają władzy obozu dobrej zmiany – powiedział.

– To, że wbrew ewidentnym zapisom konstytucji twierdzono, że prezydent nie może wybrać jednego z pięciu kandydatów na I prezesa SN, to jest coś przygnębiającego – stwierdził publicysta, dodając, że „ta generacja polityków nie wyrzeknie się żelaznej opozycyjności, bo nic innego nie umie”. Powiedział też, że o ile w obozie rządzącym pojawiły się nowe twarze, to wśród opozycji „nie pojawia się żaden 30-latek”.

źródło:
Zobacz więcej