Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Protest pracowników Nissana. Fabryce w Barcelonie grozi zamknięcie [WIDEO]

We wtorek na ulice Barcelony wyszli pracownicy Nissana, aby protestować przeciwko zamknięciu fabryki (fot. ESRTVE - RADIO TELEVISION ESPANOLA)

W związku z ryzykiem zamknięcia fabryki Nissana w Barcelonie, w mieście protestowało kilkudziesięciu pracowników firmy. Ułożyli swoje kombinezony robocze i świece na jednym z placów, tworząc napis: „25 000 rodzin. Przyszłość dla Nissana”.

Kolejne szczegóły ucieczki byłego prezesa Nissana z Japonii

Oskarżony o oszustwa finansowe były prezes Nissana Carlos Ghosn skorzystał z dwóch samolotów firmy MNG Jet, aby uciec z Japonii przez Stambuł do...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Kryzys gospodarczy wywołany epidemią koronawirusa zmusił Renault, Seata i Nissana do zawieszenia wszelkich aktywności w całej Hiszpanii. Kraj ten był drugim producentem samochodowym w Europie zaraz po Niemczech.

We wtorek na ulice Barcelony wyszli pracownicy Nissana, aby protestować przeciwko zamknięciu fabryki. Decyzja mogłaby wpłynąć na 3 tys. bezpośrednich pracowników i 20 tys. pośrednich miejsc pracy – podaje portal „rtve”, powołując się na dane indeksu akcji spółek notowanych na Tokijskiej Giełdzie Papierów Wartościowych „Nikkei”.

Podczas protestu na jednym z placów Barcelony obecna była Angels Chacon, radna w rządzie Katalonii. – Jestem tutaj z przedstawicielami związku zawodowego Nissana. Pół roku temu byłam w Japonii, aby odwiedzić dyrekcję Nissana, broniąc tego samego, co bronimy dzisiaj – ciągłości i konkurencyjności fabryk w Katalonii – powiedziała radna.

Ze strajkującymi pracownikami w barcelońskich zakładach spotkała się też burmistrz Barcelony Ada Colau, która zapewniła, że negocjacje w sprawie ciągłości działalności Nissana w regionie muszą trwać.

Colau przypomniała, że Nissan „otrzymał wsparcie w ciągu wielu lat od państwa i od Katalonii”. Stwierdziła, że teraz na firmie spoczywa odpowiedzialność za jej pracowników.

źródło:
Zobacz więcej