Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

„To prowokacja, boją się”. Kierwiński o ujawnieniu zbiórki podpisów na Trzaskowskiego

Marcin Kierwiński i Bożena Manarczyk (fot. Facebook/Bożena Manarczyk)

– Nie prowadzimy żadnej oficjalnej zbiórki podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego; materiał portalu tvp.info to prowokacja – ocenił przewodniczący PO w Warszawie Marcin Kierwiński. – Koalicja Obywatelska szybko zapomniała, że wciąż ich kandydatem na prezydenta jest Małgorzata Kidawa-Błońska; a to, że zbierają już podpisy pod innym kandydatem, jest, mówiąc wprost, nielegalne – ocenił sprawę pełnomocnik wyborczy Andrzeja Dudy poseł Krzysztof Sobolewski.

Zbieranie podpisów pod listą Trzaskowskiego. Portal tvp.info ujawnia nagranie

W Warszawie zbierane są podpisy na listach poparcia dla kandydatury Rafała Trzaskowskiego – ustalił portal tvp.info. Jeden z czytelników przekazał...

zobacz więcej

Portal tvp.info ujawnił, że w Warszawie zbierane są podpisy na listach poparcia dla kandydatury Rafała Trzaskowskiego. Opublikował wideo, na którym widać, jak zbierane są podpisy. Naszym dziennikarzom informację o nielegalnej zbiórce podpisów udało się potwierdzić na miejscu; biuro prowadzi radna Koalicji Obywatelskiej Bożena Manarczyk, której w kampanii samorządowej osobistego poparcia udzielił Rafał Trzaskowski.

Zdaniem Kierwińskiego „to prowokacja portalu tvp.info”. Jak podkreślił, „komitet wyborczy Rafała Trzaskowskiego nie jest zarejestrowany, partia nie prowadzi żadnej oficjalnej zbiórki”.

– Trudno jest mi odnieść się do prowokacji portalu tvp.info, rozumiem, że boją się kandydatury Rafała Trzaskowskiego – dodał.

– Ludzie dzwonią do nas, dopytują się, kiedy można będzie złożyć podpisy na kandydata i wszystkich informujemy, że będziemy zbierać podpisy dopiero po ogłoszeniu wyborów, przez komitet wyborczy – powiedział.

Zbierają podpisy dla Trzaskowskiego. Redaktor naczelny portalu tvp.info: To łamanie prawa

W Warszawie zbierane są podpisy na listach poparcia dla kandydatury Rafała Trzaskowskiego. Zgodnie z prawem można to robić dopiero, gdy zostanie...

zobacz więcej

Z kolei Krzysztof Sobolewski przypomniał, że sygnały o zbieraniu podpisów dla Trzaskowskiego napływały nie tylko z Warszawy, ale również z woj. zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

– Jak widać, Koalicja Obywatelska szybko zapomniała, że w tej chwili ciągle kandydatem, którego popierają i rekomendują, jest Małgorzata Kidawa-Błońska i nie ma innego kandydata. A to, że zbierają podpisy już pod innym kandydatem, jest, mówiąc wprost – nielegalne – ocenił polityk PiS.

Według niego jest to kolejny przykład na to, że „im ktoś głośniej krzyczy »konstytucja« i »praworządność«, tym bardziej ma ją w głębokim poważaniu”.

Dopytywany, czy podejmie w tej sprawie jakieś kroki, Sobolewski odparł, że jeśli te informacje się potwierdzą, będzie to analizował.

– Tutaj tak naprawdę kroki powinni podjąć ci, którzy to wykryli, w pierwszej kolejności oczywiście składając zawiadomienie do prokuratury. Natomiast na pewno będą to analizować nasi prawnicy, będą się zastanawiać, co w tej sytuacji zrobić. I ja niczego nie wykluczam – zaznaczył poseł PiS.

źródło:
Zobacz więcej