Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Szumowski: W gonitwie do wyborów Trzaskowski wyprzedził Senat

– W gonitwie do wyborów Rafał Trzaskowski wyprzedził Senat, który zdecydowanie się zapóźnia – uważa Łukasz Szumowski. Minister zdrowia skomentował doniesienia medialne o zbieraniu podpisów na listach poparcia dla kandydata KO na prezydenta. W tej chwili jest to nielegalne; zbiórka podpisów może ruszyć, gdy marszałek Sejmu ogłosi datę wyborów, a kandydat zarejestruje swój komitet wyborczy.

Zbieranie podpisów pod listą Trzaskowskiego. Portal tvp.info ujawnia nagranie

W Warszawie zbierane są podpisy na listach poparcia dla kandydatury Rafała Trzaskowskiego – ustalił portal tvp.info. Jeden z czytelników przekazał...

zobacz więcej

Portal tvp.info podał, że w Warszawie zbierane są podpisy pod listami poparcia dla Rafała Trzaskowskiego, kandydata KO na prezydenta. Adresy dwóch biur rachunkowych, gdzie wyłożone są listy, przekazał portalowi jeden z czytelników. Portal sprawdził jedno z nich i opublikował nagranie, które dokumentuje nielegalny proceder.

Minister Szumowski, pytany o tę sprawę w TVP Info, stwierdził, że „Trzaskowski w tej gonitwie wyprzedził Senat, który zdecydowanie się zapóźnia”. – Na pewno Trzaskowski jest trochę za bardzo do przodu – dodał.

Zauważył, że niektórzy politycy Platformy Obywatelskiej mówili o krwi na rękach w kontekście wyborów korespondencyjnych.

– Rozumiem, że teraz żaden nie ma oporów, żeby zbierać podpisy. Dzisiaj jest ponad 400 zakażeń, ale to nie przeszkadza, żeby te podpisy zbierać. Teraz kontakt bezpośredni jest na pewno większy niż przy wyborach korespondencyjnych – podkreślił szef resortu zdrowia.

źródło:
Zobacz więcej