RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Ukrzyżowany” żuraw na polu. „Chciałem odstraszyć inne ptactwo”

Takich przypadków jest więcej (fot. Komitet Ochrony Orłów)
Takich przypadków jest więcej (fot. Komitet Ochrony Orłów)

„Ukrzyżowanego” martwego żurawia przywiązanego do drewnianych słupków na polu znaleziono w Stanisławowie w woj. mazowieckim. – Policjanci w tej chwili wykonują czynności procesowe z mężczyzną, który najprawdopodobniej jest odpowiedzialny za ten czyn – poinformował portal tvp.info starszy aspirant Marcin Zagórski z Komendy Policji w Mińsku Mazowieckim.

Surowsza kara dla mężczyzny oskarżonego o zabicie psa i znęcanie się nad kotami

Do pięciu lat więzienia podwyższył szczeciński Sąd Okręgowy karę mężczyźnie oskarżonemu m.in. o zabicie psa i znęcanie się nad dwoma kotami. Młody...

zobacz więcej

– Przypuszczamy, że czynu dopuścił się dzierżawca pola, na którym znaleziono żurawia. Mężczyzna tłumaczył się, że w ten sposób chciał odstraszyć inne ptactwo przed zniszczeniem upraw – przekazał oficer.

– Sprawa jest w toku. Będziemy sprawdzać jaki był udział mężczyzny w tym zdarzeniu – poinformował.

„Nie jest to przypadek odosobniony, w podobny sposób ukrzyżowane kruki, jastrzębie czy myszołowy spotyka się bardzo często” – podkreślił na stronie Facebooka Komitet Ochrony Orłów, zajmujący się ochroną ptaków szponiastych. To właśnie ta organizacja poinformowała o szokujących zdjęciach „ukrzyżowanego” żurawia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej