RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Zbieranie podpisów pod listą Trzaskowskiego. Portal tvp.info ujawnia nagranie

Najnowsze

Popularne

W Warszawie zbierane są podpisy na listach poparcia dla kandydatury Rafała Trzaskowskiego – ustalił portal tvp.info. Jeden z czytelników przekazał nam dokładny adres dwóch biur rachunkowych, gdzie wyłożone są listy. Sprawdziliśmy jedno z tych miejsc, na Pradze-Południe w Warszawie.

Postępowanie sprawdzające zbiórkę podpisów pod kandydaturą Trzaskowskiego

Policja w Świeciu w woj. kujawsko-pomorskim prowadzi postępowanie sprawdzające w związku z zawiadomieniem o zbiórce podpisów pod kandydaturą Rafała...

zobacz więcej

Informację o nielegalnej zbiórce podpisów udało nam się potwierdzić na miejscu. Udaliśmy się tam, pytając, gdzie możemy złożyć podpis. Pani pracująca w biurze rachunkowym zaprosiła nas do środka i poinstruowała, gdzie i jak listę wypełnić.

Biuro prowadzi radna Koalicji Obywatelskiej Bożena Manarczyk, której w kampanii samorządowej osobistego poparcia udzielił Rafał Trzaskowski.

Ujawniamy nagranie.

W art. 248 Kodeksu karnego (o przestępstwach przeciwko wyborom i referendum) czytamy: „Kto dopuszcza się nadużycia w sporządzaniu list z podpisami obywateli zgłaszających kandydatów w wyborach lub inicjujących referendum – podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

Kwestią interpretacji tego przepisu jest ustalenie, czy w tym przypadku doszło do takiego nadużycia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej