RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezes UOKiK: Wakacje kredytowe dla tych, którzy stracili pracę

Wakacje kredytowe to jedno z rozwiązań zawartych w projekcie tarczy antykryzysowej 4.0 (fot. Shutterstock/ kitzcorner)

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny podkreśla, że ustawa dająca możliwość skorzystania z wakacji kredytowych pomoże osobom, które straciły pracę podczas epidemii.

Nowy Jork szykuje się do „odmrażania” gospodarki

Nowy Jork przygotowuje się do pierwszej fazy reaktywowania gospodarki. – Zmniejszyła się liczba pacjentów przyjmowanych do szpitali miejskich i...

zobacz więcej

Sejm rozpoczął prace nad projektem ustawy wprowadzającej możliwość odroczenia spłaty kredytu. Zapisy znalazły się w rządowym projekcie z inicjatywy UOKiK-u.

Prezes Urzędu Tomasz Chróstny powiedział, że wakacje będą obejmowały osoby, które straciły pracę lub główne źródło dochodu. Kredytobiorcy będą mogli skorzystać z trzymiesięcznego zawieszenia płatności zarówno kapitału, jak i odsetek. Bank będzie mógł wymagać od kredytobiorcy opłacania ubezpieczeń powiązanych z kredytami.

Projekt zakłada, że w celu skorzystania z wakacji kredytowych, wystarczy, że osoba spłacająca kredyt powiadomi bank o takim zamiarze. Uprawnione będą do tego osoby, które po 13 marca tego roku straciły pracę albo główne źródło dochodu.

Wakacje kredytowe to jedno z rozwiązań zawartych w projekcie tarczy antykryzysowej 4.0.

źródło:
Zobacz więcej