RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Handel organami nienarodzonych dzieci. Szokujące kulisy działań korporacji aborcyjnej

Zeznania pod przysięgą pochodzą z 2019 roku (fot. YouTube/ The Center for Medical Progress)
Zeznania pod przysięgą pochodzą z 2019 roku (fot. YouTube/ The Center for Medical Progress)

Dotąd Planned Parenthood zaprzeczało, by kiedykolwiek prowadzono nielegalną sprzedaż części ciał nienarodzonych dzieci. Aborcyjna korporacja pozywała piszących o tym procederze dziennikarzy, teraz na jaw wyszły jednak dokumenty oraz zeznania menedżerów i dyrektorów tej firmy, którzy potwierdzają, że firma handlowała ludzkimi organami.

Abby Johnson: Aborcja to wielki biznes, już nie chodzi o zdrowie kobiet

Odeszłam, kiedy zobaczyłam abortowane dziecko w łonie matki, które próbuje walczyć o życie. Aborcja to wielki biznes, już nie chodzi o zdrowie...

zobacz więcej

Antyaborcyjna organizacja Center for Medical Progress (CMP) opublikowała film z fragmentami zeznań pracowników wysokiego szczebla aborcyjnego potentata Planned Parenthood. Zeznając pod przysięgą, dyrektorzy i menedżerowie przyznają, że byli świadomi handlowania częściami ciał nienarodzonych dzieci.

Pojawiają się tam m.in. zeznania dyrektor Tram Nyguen, która kierowała filią Plannde Parenthood Gulf Coast, i dyrektor medycznej Dorothy Ferguson. W filmie występuje też dr Deborah Nucatola, była główna dyrektor usług medycznych Planned Parenthood Federation of America. Zeznania pochodzą z 2019 r. – podaje CMP.

W filmie przedstawiono też maile z dokumentami i umowami, które potwierdzają, że kadra kierownicza w centrali korporacji była świadoma handlu częściami ciał. Dr Nucatola przyznała pod przysięgą, że wiedziała, że oddział w Los Angeles otrzymuje pieniądze za części ciała, ale – jak stwierdziła – nigdy nie zadała sobie trudu, aby wszystko odbywało się zgodnie z prawem.

W początkowym fragmencie nagrania kobieta przy winie i sałatce opowiada o tym, jak dostosowała przebieg aborcji, by „zoptymalizować” pozyskiwanie narządów i części ciał nienarodzonych dzieci.


Dokumenty mające świadczyć o nielegalnym handlu Planned Parenthood dostępne są na stronie internetowej Center for Medical Progress.

Lekarz z „Nieplanowanych” o aborcji i nawróceniu

Dokonujący aborcji lekarz z filmu „Nieplanowane” naprawdę jest ginekologiem. Dr Anthony Levatino przeprowadził w swoim życiu setki takich...

zobacz więcej

Organizacja od lat wzywa do zatrzymania aborcji w USA, wielokrotnie też ujawniała szokujące nagrania z zabiegów przeprowadzanych przez Planned Parenthood.

Opisujący nowe nagranie CMP portal antyaborcyjny liveaction.org wskazuje, że otrzymywanie pieniędzy za „podarowane” części ciał nie jest w USA nielegalne – o ile stanowi jedynie rekompensatę za transport narządów, „przetwarzanie” i inne tego typu ponoszone koszty. „Planned Parenthood” nie robiło żadnej z tych rzeczy, ale pobierało pieniądze za dostarczanie innym podmiotom zbywalnych części ciał” – wskazuje organizacja.

Kierownik projektu Center for Medical Progress David Daleiden apeluje, by wyciągnąć konsekwencje wobec aborcyjnej korporacji.

– Okłamywali opinię publiczną i Kongres, ale teraz nie ma już żadnych wątpliwości, że Planned Parenthood sprzedawało części ciał płodów. Żywe dzieci w łonach matek i kobiety w ciąży traktowali jak pieniężne plony – powiedział Daleiden.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej