RAPORT

Pogarda

„Antek świrze, Romek pisze pozew”. Pogarda i język nienawiści Sikorskiego

(fot. Beata Zawrzel/NurPhoto via Getty Images; Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)
(fot. Beata Zawrzel/NurPhoto via Getty Images; Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Adwokat Roman Giertych zapowiedział, że w imieniu byłego premiera Donalda Tuska oraz Radosława Sikorskiego oraz Tomasza Siemoniaka złoży pozew przeciwko Antoniemu Macierewiczowi. - T. Siemoniak, D. Tusk, R. Sikorski i inni ukrywają przestępców, sprawców Tragedii Smoleńskiej. T. Arabski skazany, czas na resztę - napisał poseł Prawa i Sprawiedliwości. Odpowiedział mu pogardliwie Radosław Sikorski: „Antek, świrze, Romek pisze pozew”

Giertych napisał, że prezydenta wybierze Polonia. „Desperacja wkradła się do PO”

Pełnomocnik polityków PO Roman Giertych napisał na Twitterze, że prezydenta w najbliższą niedzielę wybierze Polonia. – Desperacja wkradła się do...

zobacz więcej

„10 lat, 122 miesięcy, 528 tygodni, 3699 dni: T. Siemoniak, D. Tusk, R. Sikorski i inni ukrywają przestępców, sprawców Tragedii Smoleńskiej. T. Arabski skazany, czas na resztę” – napisał Macierewicz we wtorek na Twitterze.

Do tweeta odniósł się adwokat Roman Giertych. „W imieniu przewodniczącego Donalda Tuska, posłów Radka Sikorskiego i Tomasza Siemoniaka składam pozew przeciwko wiceprezesowi PiS Antoniemu Macierewiczowi o wczorajszą wypowiedź na portalu tt, w której zarzucił moim Mocodawcom ukrywanie informacji o sprawcach katastrofy smoleńskiej” – napisał.

Giertych wskazał, że wypowiedź Macierewicza „pojawia się w czasowym kontekście rzekomego zakończenia prac tzw. podkomisji A. Macierewicza, która miała 10 kwietnia opublikować raport końcowy (ale go nie opublikowała)” oraz stanowi „skrótową wersję” jego „wieloletnich kłamstw”.

Jak podkreślił, celem pozwu jest „przede wszystkim uzyskanie przeprosin za powtarzane wielokrotnie kłamstwo”. W ich brzmieniu zaproponowanym przez Giertycha mowa o „kłamliwym, oszczerczym i nie znajdującym żadnego odzwierciedlenia w jakichkolwiek dowodach przypisywaniu ukrywania wiedzy o sprawcach katastrofy smoleńskiej”.

Giertych do PO: Musicie natychmiast zmienić kandydata na prezydenta

„Musicie zmienić kandydata w wyborach prezydenckich. I musicie to zrobić natychmiast” – pisze w zamieszczonym na Facebooku „liście do PO”...

zobacz więcej

Giertych zapowiedział, że będzie również domagał się zapłaty określonej kwoty na Wielka Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Od marca 2016 r do 13 czerwca zeszłego roku przed Sądem Okręgowym w Warszawie toczył się – zainicjowany z prywatnego oskarżenia – proces dotyczący organizacji lotu do Smoleńska.

Byłemu szefowi Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z lat 2007–13 Tomaszowi Arabskiemu wymierzono karę 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata, a ówczesnej urzędniczce KPRM Monice B. sześć miesięcy więzienia w zawieszeniu na rok. Troje innych oskarżonych urzędników – Miłosława K. z kancelarii premiera oraz Justynę G. i Grzegorza C. z ambasady RP w Moskwie – sąd uniewinnił.

Orzeczenie w sprawie jest nieprawomocne, na rozpatrzenie czekają apelacje obrony Arabskiego oraz prokuratury.


Dotychczas jedynym wątkiem dotyczącym wizyty z 10 kwietnia 2010 r. zakończonym prawomocnym wyrokiem jest sprawa b. wiceszefa BOR gen. Pawła Bielawnego. W kwietniu 2017 r. Sąd Apelacyjny w Warszawie podtrzymał orzeczenie I instancji skazujące go na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata za nieprawidłowości przy ochronie wizyt Donalda Tuska i Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 7 i 10 kwietnia 2010 r.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej