RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kapsuła Dragon będzie widoczna na niebie. Przyślijcie nam zdjęcia!

Kapsuła przelatywać będzie nisko nad horyzontem, około 10 stopni  (fot. Joe Burbank/Orlando Sentinel/Tribune News Service via Getty Images)
Kapsuła przelatywać będzie nisko nad horyzontem, około 10 stopni (fot. Joe Burbank/Orlando Sentinel/Tribune News Service via Getty Images)

Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to dziś o 21.22 czasu polskiego odbędzie się druga próba wysłania kapsuły Dragon do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. To wydarzenie będą mogli zobaczyć mieszkańcy południowo-zachodniej, północno-wschodniej oraz centralnej Polski kilkanaście minut po starcie z USA przez około trzy minuty. Zachęcamy do obserwowania i czekamy na efekty. Wysyłajcie materiały na adres twoje@tvp.info, numer 601 600 100 oraz stronę TWOJE INFO na Facebooku.

Mars odkrył tajemnice. Naukowcy zajrzeli pod skorupę

Badacze z Uniwersytetu Tokijskiego przeprowadzili symulację warunków panujących we wnętrzu Marsa. Eksperyment polegał na przepuszczeniu potężnych...

zobacz więcej

Kapsuła przelatywać będzie nisko nad horyzontem, około 10 stopni.

– To nie będzie bardzo wysoki przelot, dlatego jeśli chcemy się na taką obserwację wybrać, to konieczne będzie znalezienie miejsca z bardzo odsłoniętym horyzontem: jakaś wielka łąka, wzniesienie – instruuje Karol Wójcicki, popularyzator astronomii. Dojrzenie statku z terenu miasta może być problematyczne, bo zabudowania mogą przysłonić widok.

Obserwacje może niestety utrudniać aura. Według prognozy IMGW w nocy ze środy na czwartek przewidywane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe są też przelotne opady deszczu, na zachodzie kraju zanikające. Miejscami na terenach podgórskich wystąpi mgła ograniczająca widzialność do 400 m.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej