Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Kapsuła Dragon będzie widoczna na niebie. Przyślijcie nam zdjęcia!

Kapsuła przelatywać będzie nisko nad horyzontem, około 10 stopni (fot. Joe Burbank/Orlando Sentinel/Tribune News Service via Getty Images)

Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to dziś o 21.22 czasu polskiego odbędzie się druga próba wysłania kapsuły Dragon do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. To wydarzenie będą mogli zobaczyć mieszkańcy południowo-zachodniej, północno-wschodniej oraz centralnej Polski kilkanaście minut po starcie z USA przez około trzy minuty. Zachęcamy do obserwowania i czekamy na efekty. Wysyłajcie materiały na adres twoje@tvp.info, numer 601 600 100 oraz stronę TWOJE INFO na Facebooku.

Mars odkrył tajemnice. Naukowcy zajrzeli pod skorupę

Badacze z Uniwersytetu Tokijskiego przeprowadzili symulację warunków panujących we wnętrzu Marsa. Eksperyment polegał na przepuszczeniu potężnych...

zobacz więcej

Kapsuła przelatywać będzie nisko nad horyzontem, około 10 stopni.

– To nie będzie bardzo wysoki przelot, dlatego jeśli chcemy się na taką obserwację wybrać, to konieczne będzie znalezienie miejsca z bardzo odsłoniętym horyzontem: jakaś wielka łąka, wzniesienie – instruuje Karol Wójcicki, popularyzator astronomii. Dojrzenie statku z terenu miasta może być problematyczne, bo zabudowania mogą przysłonić widok.

Obserwacje może niestety utrudniać aura. Według prognozy IMGW w nocy ze środy na czwartek przewidywane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe są też przelotne opady deszczu, na zachodzie kraju zanikające. Miejscami na terenach podgórskich wystąpi mgła ograniczająca widzialność do 400 m.

źródło:

Zobacz więcej