RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Koloseum i Muzea Watykańskie szykują się na przyjęcie zwiedzających

Przed wybuchem pandemii Koloseum zwiedzało rocznie 7,5 miliona osób (fot. Pixabay)
Przed wybuchem pandemii Koloseum zwiedzało rocznie 7,5 miliona osób (fot. Pixabay)

Po prawie trzymiesięcznej przerwie z powodu epidemii koronawirusa, 1 czerwca otwarte zostanie rzymskie Koloseum. Zmienią się godziny, trasy i warunki wizyty. Przy wejściu każdy zwiedzający będzie miał zmierzoną temperaturę. Konieczne będzie również noszenie maseczek ochronnych.

Sanktuarium w Fatimie ponownie otwarte dla wiernych

Władze sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie ogłosiły w poniedziałek otwarcie tego popularnego miejsca kultu dla wiernych. Było ono...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Liczne zapowiedziane zmiany w przebiegu zwiedzania miejsca – symbolu turystyki we Włoszech zostaną wprowadzone w związku z wymogami bezpieczeństwa sanitarnego i koniecznością unikania skupisk ludzi. Z tego powodu Koloseum będzie otwarte dłużej, do godziny 19.15.

Kolejna zapowiedziana nowość to – obok normalnego biletu wstępu w cenie 16 euro – ulgowy za 9,50 euro na popołudniowe zwiedzanie, by nie było tłumów.

Zabytek ten w czasach przed obecnym kryzysem zwiedzało rocznie 7,5 miliona osób.

Teraz w pierwszej fazie jego otwarcia wpuszczane będą niewielkie grupy zwiedzających, maksymalnie do 14 osób, którym będzie towarzyszył opiekun przewodnik.

Również 1 czerwca w nowym reżimie sanitarnym otwarte zostaną Muzea Watykańskie. Od wtorku można już zwiedzać inną atrakcję turystyczną Włoch – park archeologiczny w Pompejach.

3 czerwca mają zostać otwarte granice większości regionów Włoch i całego kraju. Z tym krokiem, znoszącym restrykcje dotyczące podróży, wiąże się nadzieje na powrót turystów; zarówno krajowych, jak i zagranicznych, na razie z krajów europejskich.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej