Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Koronabalet w sieci. „To spektakl o radości z życia”

Spektakl będzie można obejrzeć w serwisie YouTube (fot. Pexels)

W środę będzie miała miejsce premiera wirtualnego projektu baletowego „Odrodzenie” w wykonaniu artystów Baletu Teatru Wielkiego w Łodzi. Miniaturę choreograficzną do muzyki Łukasza Skoniecznego stworzyła – w sposób zdalny – Bogumiła Szaleńczyk.

Noc na Cytadeli. Muzeum Niepodległości zaprasza na wirtualne zwiedzanie

Choć tegoroczna Noc Muzeów nie może odbyć się w swojej tradycyjnej formie, Muzeum Niepodległości postanowiło otworzyć swoje drzwi dla zwiedzających...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Choreografka wskazała, że to spektakl o pięknie natury i radości z życia – z nadzieją na lepsze jutro. – W moim projekcie pokazuję dobre strony pandemii – na szczęście takie też są – pomimo ogromnych strat jakie ponosimy, oddycha i odpoczywa nasza planeta. Chciałam zwrócić uwagę, że pierwszy krok w kierunku do bardziej ekologicznego życia został wykonany. Byłoby fantastycznie, jeśli taką tendencję udałoby się utrzymać – oceniła Szaleńczyk.

W projekt zaangażowało się 25 artystów baletu Teatru Wielkiego w Łodzi, między innymi: Monika Maciejewska i Gintautas Potockas, Nazar Botsiy, Valentina Batrak, Matylda Molińska, Julia Sadowska, Laura Korolczuk czy Dominik Senator.

Premiera odbędzie się o godzinie 18 na profilach Facebook i YouTube Teatru Wielkiego w Łodzi.To kolejny wirtualny spektakl baletowy stworzony przez tę scenę. W Międzynarodowy Dzień Tańca odbyła się premiera spektaklu baletowego Grzegorza Brożka „Separated Life” opowiadającego o życiu w izolacji.

źródło:
Zobacz więcej