Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Totolotek Puchar Polski. Emocje w Legnicy, Legia z awansem

Zawodnik Miedzi Legnica Marcos Garcia Barreno (L) i Michał Karbownik (P) z Legii Warszawa podczas meczu 1/4 finału piłkarskiego Pucharu Polski w Legnicy (fot. PAP/Maciej Kulczyński)

Polski futbol wraca do świata żywych. We wtorkowy wieczór w Legnicy odbył się pierwszy po ponad dwumiesięcznej przerwie mecz. Miedź grała z Legią Warszawa, a stawką był awans do półfinału Totolotek Pucharu Polski. Niespodzianki nie było, mistrzowie Polski wygrali 2:1.

Dziś ćwierćfinał Pucharu Polski. Miedź podejmie Legię

Już we wtorek piłka nożna wraca na polskie boiska po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. W Legnicy odbędzie się ćwierćfinałowy mecz...

Drużyna Aleksandara Vukovicia rzuciła się do ataków już od pierwszego gwizdka sędziego. W premierowym kwadransie Łukasza Załuskę próbowali pokonać Paweł Wszołek, Walerian Gwilia i Michał Karbownik. Bezskutecznie.

Gospodarze nastawili się na kontrataki i już pierwszy z nich mógł dać im prowadzenie. Na poprzeczce zatrzymało się jednak uderzenie Patryka Makucha. Z kolei chwilę później na spojeniu słupka z poprzeczką wylądowała piłka po strzale z rzutu wolnego Jakuba Łukowskiego.

Z gola cieszyła się za to Legia. Cudownym uderzeniem popisał się Gwilia, nie dając najmniejszych szans Załusce.

Drugi gol padł na początku drugiej połowy. Po dośrodkowaniu Marko Vesovicia Jose Kante uderzył w słupek, obrońcy Miedzi nie potrafili przejąć piłki, która trafiła pod nogi Mateusza Cholewiaka. Były piłkarz Śląska mocnym strzałem w długi róg sprawił, że przewaga gości wynosiła już dwie bramki.

Dominacja Legii trwała w najlepsze. Świetne okazje na kolejne trafienia zmarnowali Walerian Gwilia i Paweł Wszołek.

W 80. minucie czerwoną kartkę otrzymał Igor Lewczuk za brutalny faul na Omarze Santanie

Kiedy wydawało się, że nic ciekawego już się nie wydarzy, w 88. minucie Maciej Śliwa dośrodkował piłkę, błąd popełnił debiutujący w Legii Wojciech Muzyk, a głową piłkę do siatki skierował Paweł Zieliński.

Na więcej gospodarzy nie było już stać. Legia zasłużenie wygrała w Legnicy i awansowała do półfinału Totolotek Pucharu Polski.