Bayern lepszy od Borussii. Lewandowski grał, ale nie strzelił

Robert Lewandowski tym razem nie wpisał się na listę strzelców (fot. PAP/EPA/Federico Gambarini / POOL DFL)

Bayern Monachium wygrał 1:0 w wyjazdowym meczu z Borussią Dortmund w meczu 27. kolejki Bundesligi. Decydującą bramkę strzelił chwilę przed przerwą Joshua Kimmich. Dzięki wygranej Bawarczycy umocnili się na pierwszym miejscu i powiększyli przewagę nad BVB do siedmiu punktów.

Mecz na szczycie w Bundeslidze. Lewandowski walczy o nagrodę Złotego Buta

We wtorkowym spotkaniu 28. kolejki niemieckiej ekstraklasy pomiędzy wiceliderem Borussią Dortmund, a prowadzącym Bayernem Monachium stawką będzie...

„Lewy” najbliższej strzelenia gola był w 83. minucie. Polak uderzył mocno zza pola karnego, a piłka po jego strzale otarła się jeszcze o Mattsa Hummelsa i wylądowała na słupku.

Polski napastnik skończył mecz bez gola, podobnie jak gwiazda Borussii Dortmund Haaland. Młody Norweg mógł wpisać się na listę strzelców już kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu meczu. Błąd popełnił Manuel Neuer, który podał do Erlinga Haalanda. Napastnik uderzył między nogami bramkarza Bayernu, ale piłkę z linii bramkowej wybił Jerome Boateng.

Boateng pozbawił Haalanda gola także po przerwie. W 58. minucie obrońca ekipy z Monachium przypadkowo odbił piłkę po uderzeniu napastnika BVB. Jak pokazały powtórki, defensor pomagał sobie przy tej interwencji ręką. Sędzia jednak nie znalazł podstaw do podyktowania jedenastki.

Rozstrzygające trafienie zadał Bayern w 43. minucie. Kingsley Coman dograł do Kimmicha. Gracz Bayernu będąc przed polem karnym nie zdecydował się jednak na mocny strzał, tylko sprytnie posłał piłkę nad interweniującym bramkarzem rywali. Roman Burki był bez szans.

Dzięki wygranej Bayern powiększył do siedmiu punktów przewagę nad Borussią Dortmund, w składzie której przez 80 minut występował Łukasz Piszczek.