Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

W Strasburgu masowe przesłuchania i testy po „dzikim” meczu piłkarskim

Organizatorom meczu w Strasburgu grozi kara sześciu miesięcy pozbawienia wolności (fot. Arne Dedert/Pool via Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

Francuska policja przesłuchała kilkaset osób, które mimo zakazu zgromadzeń uczestniczyły w niedzielę w „dzikim” meczu piłkarskim między dwiema dzielnicami Strasburga, miasta poważnie dotkniętego pandemią koronawirusa.

Wielki sukces polskiego szachisty. Duda pokonał mistrza świata

Jan Krzysztof Duda pokonał mistrza świata Magnusa Carlsena w siódmej rundzie drugiej edycji prestiżowego turnieju online w szachach szybkich...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Policja została zaalarmowana przez mieszkańców już w trakcie meczu. Na miejscu nie podjęła czynności, ale zabezpieczono materiał z miejskiego monitoringu, co ma pomóc w ustaleniu uczestników. Organizatorom grozi kara sześciu miesięcy pozbawienia wolności.

– Musimy za wszelką cenę uniknąć powstania nowego ogniska zapalnego w Strasburgu i chronić ludzi – powiedziała podczas wideokonferencji prasowej prefekt departamentu Dolny Ren, Josiane Chevalier. Podkreśliła również, że mecz był „wydarzeniem niezrozumiałym, nieodpowiedzialnym i bardzo poważnym w skutkach”.

Od czwartku uczestnicy spotkania piłkarskiego, których liczbę szacuje się od 400 do 500, a także członkowie ich rodzin, będą mogli poddać się testom na obecność koronawirusa w centrum instalowanym w budynku Parlamentu Europejskiego.

FC Barcelona przygotowała maseczki dla swoich kibiców

Lider hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej Barcelona wypuści na rynek trzy modele maseczek w barwach klubu. Dostępne są zarówno online, jak i we...

zobacz więcej

We Francji z powodu pandemii obowiązuje zakaz gromadzenia się powyżej dziesięciu osób. Z wielu boisk na wszelki wypadek usunięto bramki, aby nie można było grać. Zdemontowano także inny sprzęt w parkach i kompleksach sportowych.

Nad Loarą stwierdzono ponad 182 tys. przypadków zakażenia koronawirusem i ponad 28 tys. zgonów. Jednym z najbardziej dotkniętych departamentów jest Dolny Ren, gdzie na COVID-19 zmarło co najmniej 620 osób.

źródło:
Zobacz więcej