Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Muzułmanie modlili się na parkingu sieci IKEA [WIDEO]

700 muzułmanów zebrało się na parkingu w niemieckim mieście, aby się modlić (fot. IGMG Wetzlar Gençlik/EBU)

Setki muzułmanów zebrało się na modlitwie na parkingu sklepowym szwedzkiej sieci IKEA w mieście Wetzlar na zachodzie Niemiec. Do zgromadzenia doszło w niedzielę na zakończenie Ramadanu. Według lokalnej wspólnoty islamskiej Milli Görüs (ICMG) uczestnicy przestrzegali dystansu społecznego, obowiązującego z powodu epidemii koronawirusa.

Modlili się na placu. Wcześniej żądali otwarcia meczetów [WIDEO]

Muzułmanie zebrali się na placu w mieście Prisztina w Kosowie, aby się modlić i uczcić Lajlat al-Kadr, jedną z świętych nocy. Według islamskiego...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W modlitwach z okazji muzułmańskiego święta dziękczynnego, zorganizowanych na parkingu sklepu IKEA w niemieckim mieście Wetzlar, uczestniczyło 700 osób – poinformowała lokalna wspólnota islamska.

Grupa ICMG opublikowała na Facebooku podziękowania dla policji, sieci IKEA oraz dla „wszystkich, którzy mieli wkład w umożliwienie tej wspaniałej świątecznej modlitwy”.

Muzułmanie na całym świecie rozpoczęli w niedzielę obchody święta Id al-Fitr, jednak miliony osób podlegało surowym restrykcjom związanym z epidemią koronawirusa.

źródło:
Zobacz więcej