Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Jest nowy dyrektor Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego

Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego to pierwsza instytucja poświęcona dwóm wybitnym ludziom polskiego Kościoła (fot. FINA)

Minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński, w uzgodnieniu z arcybiskupem metropolitą warszawskim kardynałem Kazimierzem Nyczem, powołał Piotra Dmitrowicza na stanowisko dyrektora Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.

Inauguracja obchodów 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły

Jan Paweł II jest bardzo istotnym symbolem polskości – mówił na konferencji prasowej poświęconej 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły wicepremier,...

zobacz więcej

Przez ostatni rok obowiązki dyrektora muzeum pełnił Marcin Adamczewski. Trzyletnia kadencja nowego dyrektora, który we wtorek odebrał nominację, rozpocznie się 1 czerwca 2020 roku i będzie trwać do 31 maja 2023 roku.

Jak napisano w komunikacie MKiDN, Piotr Dmitrowicz dotychczas pełnił funkcję zastępcy dyrektora ds. muzealnych Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. Odpowiadał m.in. za opracowanie scenariusza merytorycznego ekspozycji stałej, budowę i rozwój działów: edukacji, zbiorów oraz wolontariatu, promocję działalności muzeum w mediach, współorganizował wydarzenia takie jak Noc Muzeów, wystawy plenerowe czy lekcje pokazowe.

„Nowo mianowany dyrektor Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego z wykształcenia jest historykiem. Ukończył również studia dziennikarskie. Pracował jako nauczyciel historii (...). Ponadto tworzył i koordynował kanał tematyczny polskieradio.pl/Historia, współpracował z TV Republika, Radiem Wnet oraz Polskim Radiem Bis. Obecnie współpracuje i publikuje na łamach: Do Rzeczy, Historia do Rzeczy, Bitwy Tytanów (dwumiesięcznik Do Rzeczy i Historia do Rzeczy), W Sieci Historia, Kurier Wnet, Gazeta Polska Codziennie, Gazeta Polska, Nowe Państwo, portal niezależna.pl, portal telewizjarepublika.pl, portal wnet.fm. Prowadzi także prezentacje historyczne dla Muzeum Historii Polski” – czytamy w komunikacie.

Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego to pierwsza instytucja poświęcona dwóm wybitnym ludziom polskiego Kościoła. Instytucja została utworzone przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Archidiecezję Warszawską 11 kwietnia 2016 r.

źródło:

Zobacz więcej