Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Otwierają Muzea Watykańskie. Odnowiono dzieła Rafaela Santiego

W związku z pandemią bilety trzeba rezerwować na stronie internetowej Muzeów Watykańskich (fot. Massimo Di Vita/Archivio Massimo Di Vita/Mondadori Portfolio via Getty Images)

Muzea Watykańskie przez niemal trzy miesiące zamknięte były z powodu pandemii koronawirusa. W poniedziałek 1 czerwca zostaną otwarte, a zwiedzający obejrzą, m.in. odnowione dzieła Rafaela Santiego.

Wystawa prac Andrzeja Krauzego w Zachęcie znów otwarta

Po przerwie wymuszonej pandemią od piątku 22 maja w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki, ponownie można oglądać wystawę prac Andrzeja Krauzego pt....

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Dyrektor Muzeów Barbara Jatta powiedziała, że okres zamknięcia konserwatorzy poświęcili na renowację wielu bezcennych dzieł sztuki. – Na zwiedzających czekają nowości. Odnowione zostały freski w stanzy Konstantyna, czwartego z papieskich apartamentów, ozdobionych przez Rafaela – wymieniła.

Freski w stanzy poświęconej cesarzowi Konstantynowi nabrały nieoglądanej od wieków ostrości, blasku i świeżości. Podobny zabieg przeszło kilka zaprojektowanych przez Rafaela arrasów. Nowego wystroju i oświetlenia nabrała sala poświęcona jego obrazom w pinakotece. Ma to związek z obchodzoną w tym roku 500. rocznicą śmierci artysty.

W związku z pandemią bilety trzeba rezerwować na stronie internetowej muzeów. Obowiązywać będą maseczki i zachowanie odpowiedniej odległości od innych zwiedzających.

źródło:
Zobacz więcej