RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Bliskie spotkanie z niedźwiedziem. Nastolatek zachował spokój [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Do niespodziewanego spotkania 12-latka z niedźwiedziem doszło w niedzielę we włoskich Dolomitach. Zza krzaka nagle wyłoniło się ogromne zwierzę. Chłopiec zachował jednak spokój i powoli się oddalił.

Niedźwiedź brunatny w parku narodowym po raz pierwszy od ponad stu lat [WIDEO]

Niedźwiedź brunatny po raz pierwszy od 150 lat pojawił się w hiszpańskim parku narodowym Invernadeiro na terenie Galicji, północno-zachodniego...

zobacz więcej

– Podniosłem oczy, a niedźwiedź był przede mną – wspomina Alessandro, wspominając niedzielny poranek na zboczu góry Cima Brenta na terenie miejscowości Malga Spora w północno-wschodnich Włoszech.

Nagle zza krzaka wyłoniło się potężne zwierzę. Dzieliły ich niecałe dwa metry odległości. Niedźwiedź stanął na łapach w taki sposób, jakby chciał coś powąchać. 12-latek spokojnie zaczął się oddalać, bez wykonywania gwałtownych ruchów. A swoich bliskich prosił, aby zachowali ciszę.

– Gdy zbierałem pączki sosny leśnej dla mojego taty, zobaczyłem głowę niedźwiedzia w odległości dwóch metrów ode mnie – opowiadał Alessandro włoskiej telewizji RAI. – Spokojnie się obróciłem. Widziałem, że niedźwiedź nie był zbytnio agresywny – dodał.

Wyjaśnił, że wiedział, jak się zachować, ponieważ miesiąc temu obejrzał filmik, jak się zachować podczas spotkania z niedźwiedziem. Jak ocenili eksperci, zachowanie chłopca było wzrorowe.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej