Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Zmarła historyk sztuki Krisztina Jerger

Krisztina Jerger ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim, a na Węgrzech stała się znana m.in. jako organizatorka wystaw w Pałacu Sztuki w Budapeszcie (fot. yt/ NOL videó)

Historyk sztuki Krisztina Jerger była ważną postacią w środowiskach pielęgnujących stosunki polsko-węgierskie. Była m.in. wicedyrektorką Węgierskiego Instytutu Kultury w Warszawie. Miała 71 lat.

Nie żyje legenda francuskiego kina. Michel Piccoli miał 94 lata

W wieku 94 lat zmarł francuski aktor filmowy Michel Piccoli – poinformowała jego rodzina. Znany był m.in. z „Wielkiego żarcia” Marca Ferreriego czy...

zobacz więcej

Krisztina Jerger ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim, a na Węgrzech stała się znana m.in. jako organizatorka wystaw w Pałacu Sztuki w Budapeszcie. Przez ostatnie pięć lat pracy zawodowej była wicedyrektorką Węgierskiego Instytutu Kultury w Warszawie.

Jerger pochodziła z rodziny polsko-węgierskiej. Jej matka znalazła się w gronie polskich uchodźców, którzy po wybuchu II wojny światowej trafili na Węgry, ojciec był Węgrem.

– Bardzo smutna informacja, ponieważ pani Krystyna była jednym z naszych długotrwałych, wypróbowanych przyjaciół i partnerów – powiedziała dyrektorka Instytutu Polskiego w Budapeszcie Joanna Urbańska.

źródło:
Zobacz więcej