RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wolontariusze uratowali pięć maleńkich jeżyków

18 maja do Ekostraży z Wrocławia trafiło pięć malutkich jeży, które straciły matkę (fot. Ekostraż)

W Dzierżoniowie znaleziono pięć malutkich jeżyków. Gdyby nie pomoc wolontariuszy z Ekostraży z Wrocławia, czekałaby by ich śmierć. Maluchy udało się uratować.

Pies spędził trzy miesiące na szpitalnym korytarzu. Czekał na właściciela

Pies zmarłej na COVID-19 ofiary czekał w szpitalu w Wuhan przez ponad trzy miesiące. Zwierzę nie chciało opuścić szpitalnego korytarza i wiernie...

zobacz więcej

Na początku zeszłego tygodnia do Ekostraży z Wrocławia trafiło pięć malutkich jeży, które straciły matkę. Znaleziono je w jednym z ogrodów w Dzierżoniowie; były wyziębione i samotne.

Jak poinformowali obrońcy zwierząt na Facebooku, „matka jeżyków najprawdopodobniej straciła życie pod kołami samochodu lub w wyniku innej aktywności ludzi, która niesie śmierć jeżom”.

Wolontariusze z Ekostraży zaopiekowali się maluchami. Zwierzęta są karmione mlekiem za pomocą pipetki. Opiekunowie jeżyków są przekonani, że uda im się je uratować, odchować i w przyszłości wypuścić na wolność.

Ekostraż z Wrocławia od 2009 r. zajmuje się ochroną i ratowaniem zwierząt. W stowarzyszeniu działają doświadczeni Inspektorzy Ochrony Przyrody, a także wolontariusze.

źródło:
Zobacz więcej