Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Ryanair zaskarży niemiecką pomoc dla Lufthansy

Lufthansa i niemiecki rząd osiągnęły porozumienie w sprawie pomocy dla przewoźnika (fot. PAP/EPA/OLIVER LANG)

Niskobudżetowe linie lotnicze Ryanair zaskarżą niemiecki pakiet pomocy o wartości 9 mld euro dla Lufthansy – zapowiedział dyrektor generalny irlandzkiego przewoźnika Michael O'Leary. Rządowa pomoc pozwoli Lufthansie „prowadzenie sprzedaży poniżej kosztów”, a tym samym utrudni Ryanairowi, jego filii Laudamotion i rywalizującej z nim linii EasyJet konkurowanie – uważa O'Leary.

Ten „lek” na koronawirusa podano tysiącom. Efekt przeraził – „może zabić”

Światowa Organizacja Zdrowia wstrzymała testy kliniczne z użyciem hydroksychlorochiny. Chodzi o lek przeciwmalaryczny, co do którego przypuszczano,...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

„Ryanair odwoła się od tego najnowszego przykładu bezprawnej pomocy państwa dla Lufthansy, która w znacznym stopniu zakłóci konkurencję” – napisał w oświadczeniu.

Lufthansa i niemiecki rząd osiągnęły porozumienie w sprawie pomocy dla przewoźnika, który podobnie jak cały sektor lotniczy mocno ucierpiał wskutek ograniczenia lotów z powodu pandemii koronawirusa.

Zgodnie z porozumieniem, niemiecki rząd przejmie 20 proc. udziałów w Lufthansie, z zamiarem ich odsprzedania do 2023 r. Ale zgodę na to muszą jeszcze wyrazić Komisja Europejska, kierownictwo niemieckiego państwowego funduszu stabilizowania gospodarki i akcjonariusze Lufthansy.

źródło:

Zobacz więcej