Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Chaos w III lidze. Legia nie składa broni. Napisali do ministerstwa sportu

Aleksandar Vuković, choć trenuje pierwszą drużynę, to zależy mu na tym, aby rezerwy występowały na szczeblu centralnym (fot. PAP/Piotr Nowak)

Legia Warszawa napisała pismo do minister sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk. Chodzi o interwencję w kwestii zakończenia sezonu w grupie I trzeciej ligi. W zakończonym przedwcześnie sezonie rezerwy Legii zajęły trzecie miejsce, a do zwycięskiego Sokoła Ostróda stracili punkt.

„Lub czasopisma” po piłkarsku. O awansie do II ligi może przesądzić błąd w regulaminie

Rozstrzygnięcie kwestii awansu Hutnika Kraków i Motoru Lublin nie kończy zamieszania w III ligach. Teraz armaty wytacza Legia Warszawa, która...

zobacz więcej

W piśmie, które na biurko minister sportu trafiło w czwartkowy wieczór, Legia zwróciła się o rekomendację, czy istnieje możliwość rozegrania ligowego meczu. Warszawianie podnieśli kwestię, że w trzecim etapie odmrażania gospodarki otwarto piłkarskie boiska.

Ale na ten moment wciąż nie jest dopuszczona rywalizacja sportowa poza Ekstraklasą, pierwszą i drugą ligą oraz Pucharem Polski.

Ministerstwo odpowiedziało, że nie jest w tej kwestii stroną. Poza tym Dmowska-Andrzejuk nie ma prawnej możliwości, aby nakazać Legii II i Sokołowi Ostróda zaległego spotkania.

Sprawą zajmuje się teraz Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej. Od kilku dni protest, w którym Legia domaga się uchylenia decyzji o zakończeniu sezonu i zweryfikowaniu wyniku nieodbytego meczu z Sokołem Ostróda, jest analizowany przez zarząd.

A z tego, co usłyszeliśmy, w Olsztynie nie kwapią się zbytnio do szybkiego rozpatrzenia wniosku. Wojewódzki związek chce zagrać na czas i wydać decyzję wtedy, gdy nie będzie już sensu zajmowania się poprzednim sezonem, bo wszyscy skupieni będą na nadchodzących rozgrywkach.

źródło:
Zobacz więcej