Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Rusza Festiwal Muzyki Filmowej. W tym roku obejrzymy go w sieci

Program planowanego na ten rok wydarzenia będzie przeniesiony na 2021 (fot. Shutterstock/ Maxim Tarasyugin)

Premierowe recitale, archiwalne koncerty i nagrane kilka dni temu wywiady z kompozytorami znajdą się w programie 13. Festiwalu Muzyki Filmowej (FMF) w Krakowie, który rozpoczyna się we wtorek. Przegląd w całości odbędzie się w sieci.

Zabytki katedralne we Florencji otwarte. Bilety wyprzedały się w szokującym tempie

W ciągu niecałej doby 10 tysięcy osób wyraziło zainteresowanie wizytą w kompleksie architektonicznym Katedry we Florencji. Od ponownego otwarcia do...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Zgodnie z zapowiedziami organizatorów, program planowanego na ten rok wydarzenia będzie przeniesiony na przyszły rok (25-30 maja) jako 14 FMF. 13. festiwalem będzie natomiast rozpoczynający się we wtorek cykl wydarzeń przygotowanych w ostatnich tygodniach specjalnie z myślą o internautach.

Od wtorku do 1 czerwca na stronie internetowej FMF, kanale YouTube i profilu facebookowym prezentowane będą premierowe recitale, wywiady z kompozytorami i archiwalne koncerty.

– Za pośrednictwem internetu zabierzemy naszą publiczność w nową podróż, której ścieżki starannie zaplanowaliśmy, by nawiązywały do ogłoszonego wcześniej programu. Od spokojnych, kojących cyklów „Cinema Chorale” i „Cinematic Piano” aż po wielkie, widowiskowe gale zrealizowane w Tauron Arenie Kraków – wyjaśniła Marta Szkudlarek z Krakowskiego Biura Festiwalowego, organizatora przeglądu.

– Razem zostańmy w domu i oglądajmy na profilu FMF na Facebooku, YouTube oraz słuchajmy na falach RMF Classic – zaproponowała Marta Szkudlarek.

„Digitalizacja na życzenie”. Biblioteka Narodowa uruchamia nową usługę

Biblioteka Narodowa otwiera nową usługę: „Digitalizację na życzenie” publikacji z domeny publicznej. Obejmuje ona dzieła, które nie należą do grupy...

zobacz więcej

Na potrzeby 13. FMF organizatorzy przeprowadzili wywiady online z kompozytorami: Diegiem Navarro, Volkerem Bertelmannem (Hauschka), Jeanem-Michelem Bernardem, Sonyą Belousovą i Gionem Ostinellim, Harrym Gregsonem-Williamsem, Aleksandrem Dębiczem, piosenkarką Natalią Nykiel.

Premierowe recitale przygotowali artyści od lat współpracujący z FMF, m.in. Łukasz Targosz, Ania Karwan i Tina Guo, Maciej Zieliński. Dla festiwalowej publiczności wystąpi także Natasza Urbańska, autorski program przygotowała w Teatrze Buffo.

W Dzień Dziecka organizatorzy zaproszą do domu wokalisty i aktora Marcina Jajkiewicza, który z córkami Wiktorią i Zuzią zaśpiewa m.in. piosenki z filmu „Kraina Lodu”.

W zeszłym roku we wszystkich wydarzeniach FMF uczestniczyło ok. 40 tys. osób.

źródło:
Zobacz więcej