Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Hołownia: To nie tak, że jestem wyborcą Trzaskowskiego

Był prezenter TVN krytykuje PO (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Platforma Obywatelska nie ma wizji Polski; ona wie tylko, że chce wygrać te wybory, ale nie wie po co ma je wygrać – ocenił kandydat na prezydenta Szymon Hołownia. Dodał też, że nie wierzy w przekazywanie poparcia, ale jeśli nie wejdzie do drugiej tury głośno powie, na kogo odda swój głos.

Pomaska mówi o kontroli CBA. „Coś dzwoni, ale nie wie, w którym kościele”

Posłanka PO Agnieszka Pomaska na antenie RMF FM usilnie próbowała zaatakować ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Okazało się jednak, że myli...

zobacz więcej

– O ile jasno widzę, że PiS to zło i to co oni robią jest złe - nie mówię tutaj o ludziach tylko o sposobie zarządzania państwem i o tym jak to widzą – o tyle jeżeli chodzi o Platformę to są to stracone nadzieje, stracone szanse i kompletny brak wizji – ocenił w TVN24 Szymon Hołownia.

Kandydat na prezydenta podkreślił również, że nie wierzy w przekazywanie poparcia, bo „ludzie głosujący to nie jakaś masa, mięso armatnie, które można przesuwać”. Zaznaczył jednak, że głośno powie na kogo zagłosuje i „z całą pewnością” nie będzie to Andrzej Duda.

– To nie jest tak, że ja jestem w tym momencie wyborcą kandydata Rafała Trzaskowskiego, dlatego, że widzę wprost – i powtórzę to jeszcze raz – Platforma po pierwsze nie umie z PiS wygrywać. Po drugie nie ma wizji Polski. Ona wie tylko, że chce wygrać te wybory, ale nie wie po co ma je wygrać – powiedział.

Odnosząc się do rosnącego sondażowego poparcia dla Rafała Trzaskowskiego zaznaczył, że jest ono wynikiem mobilizacji „żelaznego elektoratu Platformy”. – Platforma zmobilizowała teraz swój żelazny elektorat do walki o to, co zawsze zapowiada, czyli o to, że wygra z PiS, chociaż w ostatnich chociaż pięciu latach – pięć razy – jakoś jej z tym zwyciężaniem z PiS-em nie szło – powiedział.

źródło:
Zobacz więcej