Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Będzie nowy szef sztabu Trzaskowskiego. „Nie ja”, „on też nie”, „sztabu nie ma”

Rafał Trzaskowski oficjalnie nie rozpoczął jeszcze kampanii (fot. PAP/Rafał Guz)

Bartosz Arłukowicz nie będzie szefem sztabu Rafała Trzaskowskiego – to niemal pewne, jeśli za pewnik wziąć deklarację posła Sławomira Nitrasa. Kto w takim razie pokieruje kampanią nowego kandydata KO? O to polityk pytany był w porannym wywiadzie. Wcześniej, w poniedziałek, lider PO Borys Budka mówił, że nie tylko wybrano już szefa sztabu, jest też cały sztab. Szczegóły wolał jednak zostawić samemu Trzaskowskiemu. Teraz posłanka Agnieszka Pomaska najwyraźniej dementuje te informacje: „Sztabu nie ma” – poinformowała na antenie RMF FM.

Minister Tuska, elektrownia i 100 tys. miesięcznie. Posłanka PO: Nie znam przypadku

Nie ustają ataki polityków opozycji na ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. – Za rządów Donalda Tuska minister nie mógł sobie pozwolić na...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

Sławomir Nitras pytany był we wtorek w TVN24, czy Bartosz Arłukowicz, który był szefem sztabu wyborczego poprzedniej kandydatki PO na prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, będzie szefem sztabu Rafała Trzaskowskiego.

– Bartosz Arłukowicz nie będzie stał na czele sztabu wyborczego Rafała Trzaskowskiego, będzie nowy szef sztabu – odpowiedział poseł KO.

Na pytanie, kto w takim razie nim będzie, Nitras odparł, że nie należy do niego ujawnienie tej informacji. – Ale jeśli pan zasugerował, bo usłyszałem swoje nazwisko, że ja, to mogę to zdementować. Ja nie będę szefem sztabu wyborczego kandydata Rafała Trzaskowskiego – oświadczył poseł KO.

Pytania o zaplecze Rafała Trzaskowskiego pojawiły się już wcześniej. W poniedziałek w Polsat News lider PO Borys Budka zamiast odpowiadać na pytania dziennikarza, wolał wygłaszać monologi o Sądzie Najwyższym i konstytucji.. Gospodarz programu nie dawał jednak za wygraną i ostatecznie czegoś o sztabie Trzaskowskiego się dowiedzieliśmy.

– Tę kwestię zostawiam prezydentowi Warszawy, sztab jest znakomity, niestety nie można powiedzieć tego o procedurze wyboru przez prezydenta I prezesa SN – powiedział Budka, dodając przy tym, że wyłoniono także szefa sztabu.

Jednak już we wtorek rano, w porannym wywiadzie na antenie RMF FM posłanka Agnieszka Pomaska zdementowała te informacje.

– Nie znam składu sztabu Trzaskowskiego. O ile wiem, takiego sztabu nie ma – stwierdziła.

źródło:
Zobacz więcej