Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Wicepremier na kwarantannie. Co z pozostałymi członkami rządu?

Dzięki wideokonferencjom na posiedzeniach rządu reszta gabinetu Mateusza Morawieckiego może pracować bez przeszkód (fot. Krystian Maj/KPRM)

Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin poddał się kwarantannie. Jak wyjaśnił, takie środki podjęto po tym, jak okazało się, że miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Co jednak z pozostałymi członkami gabinetu Mateusza Morawieckiego – czy oni także udadzą się na 14-dniową izolację? Do sprawy odnieśli się rzecznik rządu i minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

„Nowy europejski Plan Marshalla może przekuć pocovidową zapaść w sukces”

Pandemia koronawirusa i jej ekonomiczne następstwa mają wymiar nieporównywalnie większy, niż wszystkie kryzysy w ostatnim stuleciu – ocenił w...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Większość rządowych spotkań odbywa się w formie wideokonferencji, co znaczy, że po przejściu Jacka Sasina na kwarantannę pozostali członkowie rządu nie muszą być nią objęci – poinformowała we wtorek minister rodziny Marlena Maląg. Podobne informacje przekazał rzecznik rządu Piotr Müller.

W poniedziałek wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin napisał na Twitterze, że podczas roboczego spotkania z przedstawicielami górniczych związków zawodowych miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem, w związku z czym jest na kwarantannie i pracuje zdalnie.

Maląg, pytana w Programie Pierwszym Polskiego Radia, czy po spotkaniu z zakażonym górnikiem Sasin miał styczność z innymi członkami rządu, wyjaśniła, że większość spotkań rządu odbywa w formie wideokonferencji.

– Tak też odbywają się codzienne sztaby kryzysowe z premierem, także pozostali członkowie rządu nie muszą być objęci kwarantanną, bo technika pozwala komunikować się dziś inaczej – stwierdziła. Także rzecznik rządu Piotr Müller powiedział w PR24, że nie ma informacji, aby inny członek rządu przebywał na kwarantannie.

– Premier Jacek Sasin miał spotkanie z jedną osobą, która później miała wykrytego koronawirusa, w związku z tym został poddany standardowej procedurze w takiej sytuacji – dodał.

źródło:

Zobacz więcej