Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Silny deszcz z burzami na południu kraju. Wydano ostrzeżenia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym deszczem z burzami (fot. PAP/Łukasz Gągulski)

Silny deszcz z burzami na południu Podkarpacia, Małopolski i Śląska. Na Śląsku może ponadto nastąpić gwałtowny wzrost stanu wód w rzekach w południowych powiatach – ostrzega IMGW.

Pogoda nie rozpieszcza – wyjątkowo zimny maj

Jak informuje IMGW, w całym kraju będzie dziś deszczowo. Miejscami pojawią się też burze, grad i śnieg. Termometry wskażą maksymalnie 17 stopni...

zobacz więcej

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym deszczem z burzami dla trzech województw w południowej części kraju.

Alerty obowiązują w południowych powiatach województw: śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Na tych obszarach prognozuje się silny deszcz z burzami i opadami wynoszącymi od 30 mm do 40 mm, a miejscami nawet do 50 mm. Wiatr w porywach może osiągnąć 65 km/h.

W południowo-wschodniej części woj. śląskiego można się spodziewać nagłego wzrostu stanu wód min. na Małej Wiśle, Przemszy i Sole.

Prognoza pogody na 26 i 27 maja

We wtorek na północnym zachodzie kraju zachmurzenie umiarkowane, lokalnie opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie, opady deszczu i burze, lokalnie z opadami gradu. Wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

Temperatura maksymalna od 15 do 20 st. C, chłodniej na wybrzeżu i Podhalu, od 11 do 14. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, północny. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W środę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Na północnym zachodzie i południowym wschodzie przelotne opady deszczu. Lokalnie na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu burze. Na pozostałym obszarze kraju bez opadów.

Temperatura maksymalna od 17 st. na północnym wschodzie do 21 w centrum i na południowym zachodzie kraju. Chłodniej nad samym morzem, Przedgórzu Sudeckim i Podkarpaciu, około 15 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem i w czasie burz porywisty.

źródło:

Zobacz więcej