Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Minister Tuska, elektrownia i 100 tys. miesięcznie. Posłanka PO: Nie znam przypadku

Nie ustają ataki polityków opozycji na ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. – Za rządów Donalda Tuska minister nie mógł sobie pozwolić na rozdzielność majątkową i dostawać milionowe granty – przekonywała w RMF FM posłanka PO Agnieszka Pomaska. – Tak dokładnie było, z Aleksandrem Gradem – odpowiedział jej prowadzący rozmowę Robert Mazurek.

„Za dobry na te czasy, wielkość może mu przeszkadzać”. Wałęsa o Trzaskowskim

– On jest bardzo intelektualnie wysoko, więc (ludzie) mogą nie dorastać do jego wielkości i to może przeszkadzać mu w braterstwie i w głosowaniach....

zobacz więcej

Politycy opozycji od kilku tygodni atakują ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego za to, że w dobie pandemii koronawirusa jego resort sprowadził maseczki, które nie miały wymaganych atestów. Resort sprawę wyjaśnia, złożył zawiadomienie do prokuratury. Podobne ataki dotyczą bliskich Szumowskiego.

Posłanka PO Agnieszka Pomaska mówiła w radiu RMF FM do prowadzącego audycję – „czy pan sobie wyobraża, by za rządów Donalda Tuska jakikolwiek minister mógł sobie pozwolić na to, by zrobić rozdzielność i dostawać milionowe granty?”.

– Tak, tak właśnie było z Aleksandrem Gradem, waszym ministrem skarbu – przypomniał jej Robert Mazurek. Posłanka oświadczyła jednak, że nie zna „takiego przypadku”.

– Grad zanim został posłem przepisał swoją firmę na żonę, a ona podpisywała dalej kontrakty z podmiotami publicznymi. Kiedy Grad przestał być ministrem, zaczął budować elektrownię atomową i zarabiał zdrowo ponad 100 tysięcy złotych miesięcznie. Jeżeli chcielibyśmy rozmawiać o standardach PO, to wspomnijmy o Gradzie, bo nie można tego działacza pominąć – mówił Mazurek.

źródło:
Zobacz więcej