Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Dziś ćwierćfinał Pucharu Polski. Miedź podejmie Legię

Forma obu zespołów to niewiadoma (fot. Shutterstock/Marcin Kadziolka)

Już we wtorek piłka nożna wraca na polskie boiska po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. W Legnicy odbędzie się ćwierćfinałowy mecz Pucharu Polski między miejscową Miedzią i Legią Warszawa.

Już w piątek wraca Ekstraklasa. Sprawdź terminarz

W piątek – po 80 dniach przerwy – wznowione zostaną rozgrywki piłkarskiej ekstraklasy. Do zaplanowanego na 14 czerwca końca zasadniczej części...

zobacz więcej

Piłkarze wracają do gry po ponad dwóch miesiącach. Przerwa w rozgrywkach ekstraklasy i Pucharu Polski spowodowana była epidemią koronawirusa. Na obejrzenie meczu na stadionie trzeba będzie jednak poczekać, ponieważ spotkania będą odbywać się do odwołania bez udziału publiczności.

– Czujemy, że wracamy do normalności, z tego się cieszymy. Przed nami ostatni trening przed wyjazdem do Legnicy. Pamiętam, że 13 marca też byliśmy już spakowani po treningu przed wyjazdem do Poznania, ale do wyjazdu nie doszło. Teraz w końcu możemy przygotowywać się do meczu o stawkę. Mamy więc sytuację, jaką chcieliśmy mieć – mówił na przedmeczowej konferencji trener Legii Aleksandar Vuković.

Miedź Legnica dwukrotnie mierzyła się z Legią Warszawa w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2018/19. Nie były to jednak jedyne spotkania obu zespołów. Cztery lata wcześniej w Legnicy Miedź podejmowała Legię w ramach rozgrywek Pucharu Polski. W trzech wspomnianych meczach Legia zdobyła 10 bramek, a straciła tylko jedną. Jedynego gola w barwach Miedzi przeciwko stołecznej drużynie zdobył Petteri Forsell w spotkaniu z 22 września 2018 roku na stadionie im. Orła Białego.

Forma obu drużyn stanowi niewiadomą, ponieważ po dwóch miesiącach treningów indywidualnych piłkarzy, żaden z klubów nie miał możliwości zagrania meczu treningowego z „zewnętrznym” przeciwnikiem.

Przypuszczalne składy:

Miedź: Załuska - Zieliński, Musa, Purzycki, Pikk - Marquitos, Santana, Soljić, Chrzanowski, Łukowski - Makuch

Legia: Muzyk - Vesović, Jędrzejczyk, Lewczuk, Karbownik - Wszołek, Martins, Antolić, Luquinhas - Gwilia - Kante.

źródło:
Zobacz więcej