RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Minister: Rosja zrobi wszystko, by zablokować przekop Mierzei Wiślanej

Przekop trwa (fot. PAP/Adam Warżawa)
Przekop trwa (fot. PAP/Adam Warżawa)

Przekop Mierzei Wiślanej nie jest zagrożony, mimo że Rosja zrobi wszystko, by go zablokować – oświadczył minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk. Jego zdaniem „można połączyć” działania Rosji z deklaracjami jednego z kandydatów w wyborach prezydenckich.

Trzaskowski z poparciem Zielonych. Warunek: powstrzymanie przekopu Mierzei Wiślanej

Rada Krajowa Zielonych zaakceptowała Rafała Trzaskowskiego jako kandydata na prezydenta. Kandydat zgodził się na 21 postulatów Zielonych, m.in. na...

zobacz więcej

– Rosja zrobi wszystko, żeby tę inwestycję zablokować. Najgorszym rozwiązaniem jest to, że przy użyciu polskiego kandydata, bo to wszystko w jakąś jedną całość można połączyć – oświadczył Gróbarczyk w Polskim Radiu 24. Odniósł się w ten sposób do deklaracji Rafała Trzaskowskiego, który ogłosił, że jeśli zostanie prezydentem, wstrzyma budowę przekopu.

– Rosja chce zablokować tę inwestycję z takiego powodu, że to bardzo duże wzmocnienie dla Polski Wschodniej i alternatywa dla naszych wschodnich sąsiadów – powiedział minister. Jak zapewnił, „inwestycja nie jest zagrożona”, a prace trwają zgodnie z harmonogramem.

W poniedziałek minister Gróbarczyk stwierdził, że deklaracja Rafała Trzaskowskiego dotycząca zatrzymania budowy przekopu Mierzei Wiślanej jest szkodliwa i godzi w bezpieczeństwo państwa.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej