Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

WHO obawia się „cichej epidemii” koronawirusa w Afryce

Wszystkie państwa Afryki mają przygotowane plany działania w związku z pandemią (fot. Sharon Seretlo/Gallo Images via Getty Images)

Wysłannik Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) do Afryki Samba Sow oświadczył w poniedziałek, że obawia się poważnie, że z powodu braku testów na obecność koronawirusa na kontynencie tym dojdzie do „cichej epidemii”.

Wielka Brytania sprawdza 20-minutowe testy na koronawirusa

W Wielkiej Brytanii trwają próby szybkich testów na koronawirusa, które dają wyniki w ciągu 20 minut – poinformował minister zdrowia Matt Hancock....

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

– Moją podstawową obawą związaną z Afryką jest to, że brak testów prowadzi do cichej epidemii. Więc musimy naciskać na przywódców, by uznali testy za priorytet – oznajmił Sow.

Szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus poinformował, że w Afryce na razie zdiagnozowano mniej niż 1,5 proc. globalnych przypadków koronawirusa, a liczba osób zmarłych na Covid–19 stanowi 0,1 proc. ofiar śmiertelnych na świecie. Ogniska epidemii znajdują się w dużych miastach.

Wszystkie państwa Afryki mają przygotowane plany działania w związku z pandemią, ale są w nich luki i słabe punkty – dodał.

Tedros powiedział też, że czasowo zawieszone zostały testy kliniczne hydroksychlorochiny, leku na malarię, u pacjentów chorych na COVID–19 w oczekiwaniu na weryfikację danych dotyczących bezpiecznego stosowania tego środka.

źródło:

Zobacz więcej