RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Gangsterska korporacja przemyciła narkotyki warte dziesiątki milionów

Marihuana, którą próbowano przemycić do Polski w samochodzie osobowym (fot. SG)
Marihuana, którą próbowano przemycić do Polski w samochodzie osobowym (fot. SG)

Najnowsze

Popularne

Zachodniopomorskie „pezety” Prokuratury Krajowej rozpracowują polski gang, który prowadził plantacje marihuany w Hiszpanii, eksportując setki kilogramów „trawki” do Polski. Na Zachód grupa miała wysłać kilkaset kilogramów metamfetaminy o wartości wielu milionów złotych. Na razie śledczy oskarżyli dwóch mężczyzn o udział w przemycie „zaledwie” 30 kg marihuany.

„Przebudzenie mocy” w Hiszpanii. W likwidacji plantacji marihuany uczestniczyło CBŚP

Policjanci z CBŚP przy wsparciu Europolu i Eurojustu pod nadzorem Prokuratury Krajowej zlikwidowali w Hiszpanii 18 plantacji konopi, gdzie rosło...

zobacz więcej

Prokurator Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej oskarżył mężczyzn o udział w przemycie ponad 30 kilogramów marihuany z Hiszpanii do Niemiec i Polski.

Dwóm „pionkom” grozi do 15 lat więzienia. Jeden z oskarżonych miał dodatkowo należeć do gangu, który na ogromną skalę handlował narkotykami. Grupę tę „pezety” rozpracowują z Warmińsko-Mazurskim Oddziałem Straży Granicznej w Kętrzynie.

Śledczy nie chcą ujawniać, jaka dokładnie była skala działania wspomnianego gangu. Można domniemywać, że duża, skoro pomocy udzieliły policje i prokuratury kilku krajów Unii Europejskiej.

Fabryka papierosów „zabunkrowana” kilka metrów pod ziemią. Grupa rozbita dzięki CBŚP

Dzięki informacji funkcjonariuszy CBŚP, Hiszpańska Gwardia Cywilna rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się nielegalną produkcją...

zobacz więcej

Narkotykowa korporacja

Ustalono, że polscy gangsterzy prowadzili plantacje marihuany. Jedną z nich udało się nawet zlikwidować hiszpańskiej policji. Zabezpieczono wówczas kilkaset krzaków konopi. Gotowa marihuana była przemycana do Niemiec i Polski, głównie samochodami osobowymi. Jednorazowo po kilkanaście kilogramów „trawki” – aby zminimalizować straty w razie wpadki.

Z kolei w Niemczech gang miał kupować kokainę. Nie wiadomo, czy była przeznaczona na nasz rynek, czy też może ekspediowaną ją dalej na Wschód.

Śledczy ujawnili, że grupa, nad którą pracują, przemyciła na teren Unii i sprzedała tam kilkaset kilogramów metamfetaminy. W Polsce narkotyk ten nie jest zbyt popularny, ale już w Niemczech gram „mety” kosztuje ponad 100 euro. Za czołowego producenta „lodu” w Europie uchodzą Czechy, a dokładniej działająca tam wietnamska mafia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej