Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Irlandia pokonuje koronawirusa, ale naczelny lekarz studzi optymizm

Pierwszy przypadek koronawirusa w Irlandii wykryto 29 lutego (fot. PAP/EPA/NEIL HALL)

Po raz pierwszy od 21 marca w Irlandii w ciągu 24 godzin nie zanotowano żadnego zgonu z powodu COVID-19 – podało tamtejsze ministerstwo zdrowia. Liczba wykrytych przypadków zakażenia koronawirusem wzrosła natomiast o 59.

Pierwsza strona „NYT” cała w nazwiskach ofiar Covid-19. Wśród nich polski pilot Dywizjonu 308

Nazwiska tysiąca osób, które zmarły w USA z powodu koronawirusa pojawiły się na pierwszej stronie niedzielnego wydania „New York Times”. Wśród...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Podany bilans oznacza, że liczba zgonów wynosi 1606, zaś wykrytych zakażeń – 24698. Jednak spośród zakażonych już ponad 21 tysięcy osób wyzdrowiało.

Naczelny lekarz Irlandii Tony Holohan zauważył, że brak zgonów może być efektem weekendowych opóźnień w potwierdzaniu przyczyny, co było widoczne już w poprzednich tygodniach, niemniej jest to wyraźny znak cofania się epidemii.

Od początku drugiego tygodnia maja tylko raz zdarzyło się, że dobowa liczba zgonów przekroczyła 20. Jeśli chodzi o nowe zakażenia, to w ostatnich dziesięciu dniach tylko raz zdarzyło się, by ich liczba była większa niż 100.

Pierwszy przypadek koronawirusa w Irlandii wykryto 29 lutego, pierwszy zgon z powodu COVID-19 miał miejsce 11 marca. Największą dobową liczbę zgonów – nie uwzględniając uzupełnionych później zaległych przypadków – stwierdzono 20 kwietnia. Zmarło wtedy 77 osób.

źródło:

Zobacz więcej