Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Świat zaśpiewał „Barkę” na stulecie św. Jana Pawła II [WIDEO]

Franciszkańscy misjonarze z zespołem Carrantuohill, przyjaciółmi i wiernymi z różnych krajów świata zdalnie razem zaśpiewali i nagrali „Barkę” z okazji 100. urodzin Świętego Jana Pawła II. Bracia podzielili się filmem z platformą Twoje Info.

Sto lat temu urodził się Karol Wojtyła

18 maja mija 100 lat od narodzin Karola Wojtyły, św. Jana Pawła II. Przyszedł na świat w 1920 r., kiedy bolszewicy szli na Warszawę. Jak sam...

zobacz więcej

– Jako Bracia Mniejsi (franciszkanie) wraz z zespołem Carrantuohill i wszystkimi, którzy tego nagrania będą słuchać, chcemy włączyć się w obchody jubileuszowego roku urodzin Świętego Jana Pawła II, tworząc wspólnotę pieśni dziękczynienia za jego osobę i dzieło – przekazał o. Dymitr Żeglin OFM, Prowincjalny Sekretarz ds. Ewangelizacji Misyjnej w Katowicach.

– Wdzięczni za wielki pontyfikat i święte życie naszego rodaka chcemy, by powróciła ona jak echo z wszystkich kontynentów, na których obecni są i pracują polscy misjonarze – powiedział zakonnik.

– Barka to jedna z najbardziej popularnych piosenek religijnych, która od kilkudziesięciu lat kojarzy się na całym świecie przede wszystkim z postacią papieża Jana Pawła II – przypomniał franciszkanin.

źródło:
Zobacz więcej