Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Sąd przekazał sprawę Pawła T. do prokuratury

Inicjatorowi „strajku przedsiębiorców” postawiono zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej policjantów (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Zakończyło się posiedzenie sądu ws. inicjatora protestu przedsiębiorców Pawła T., któremu postawiono zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej policjantów – ustaliła PAP. Sprawa została przekazana do prokuratury i będzie prowadzona w trybie zwykłym.

Paweł T., kandydat na prezydenta, usłyszał zarzuty

Lider tzw. strajku przedsiębiorców Paweł T. usłyszał dwa zarzuty dotyczące naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji – potwierdził...

zobacz więcej

Jak ustaliła PAP, sąd na poniedziałkowym posiedzeniu zdecydował o przekazaniu sprawy do prokuratury, gdzie będzie prowadzona na zasadach ogólnych, w tzw. trybie zwykłym. Wcześniej postępowanie było prowadzone w trybie przyspieszonym. Paweł T., który od soboty przebywał w policyjnej izbie zatrzymań, został zwolniony do domu.

– Mamy tu do czynienia z normalnym postępowaniem, które jest nadzorowane przez prokuraturę. Samo postanowienie sądu zbyt wiele nie zmienia, bo cały czas mamy do czynienia z osobą, której postawiono zarzut naruszenia nietykalności policjantów – powiedział rzecznik stołecznej policji nadkom. Sylwester Marczak.

Informację o zatrzymaniu podano w sobotę na Twitterze warszawskiej policji. „Nie będzie przyzwolenia na atakowanie policjantów. Jeżeli ktoś wyciąga rękę na funkcjonariusza, zmusza nas do zdecydowanej reakcji. Potwierdzamy, że w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej policjanta zatrzymany został Paweł T.” – napisano.

W niedzielę odbyło się posiedzenie Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie, dotyczące zażalenia Pawła T. na jego zatrzymanie. „Sąd uznał, że było ono legalne zasadne i prawidłowe” – mówił rzecznik Marczak.

źródło:

Zobacz więcej