RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Media: Czy wiceburmistrz zbierał nielegalnie podpisy pod kandydaturą Trzaskowskiego?

Policja otrzymała trzy zgłoszenia ws. nielegalnego zbierania podpisów (fot. PAP/Marcin Bielecki, zdjęcie ilustracyjne)
Policja otrzymała trzy zgłoszenia ws. nielegalnego zbierania podpisów (fot. PAP/Marcin Bielecki, zdjęcie ilustracyjne)

Najnowsze

Popularne

„18 maja po godz. 16.30 do dyżurnego policji w KP w Świeciu wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa” – informuje „Tygodnik Bydgoski”. Chodzi o trzy zgłoszenia dotyczące nielegalnego zbierania podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego.

„Michał, karty przynieś”. Nitras nagrany podczas spotkania [WIDEO]

Podczas spotkania nowego kandydata PO na prezydenta Rafała Trzaskowskiego z mieszkańcami Stargardu, ktoś nagrał jego partyjnego kolegę Sławomira...

zobacz więcej

Rzecznik policji w Świeciu (woj. kujawsko-pomorskie) poinformował, że zawiadomienia dotyczą zbierania podpisów w Urzędzie Miejskim. Informator „Tygodnika Bydgoskiego” twierdzi, że organizatorem zbiórki był wiceburmistrz miasta Paweł Knapik. W rozmowie z gazetą zastępca burmistrza zaprzecza jednak tej informacji.

To nie pierwsze podejrzenie związane z nielegalną zbiórką podpisów pod kandydaturą Trzaskowskiego. Podczas spotkania prezydenta Warszawy z mieszkańcami Stargardu, ktoś nagrał jego partyjnego kolegę Sławomira Nitrasa. Polityk zwracał się do działacza swojej partii, prosząc o „przyniesienie 30 kart”.

Nie wiadomo, o co dokładnie chodziło Nitrasowi. Według sugestii internautów mogło chodzić o karty z listami poparcia dla nowego kandydata. Takie praktyki są oczywiście zabronione; zbierać podpisów nie można, dopóki nie ruszy oficjalna kampania wyborcza.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej