Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Jazda po lesie quadami i motocyklami. Akcja zatrzymań [GALERIA]

Wystawiono mandaty łącznie na 1000 zł (fot. RDLP w Katowicach )

Strażnicy leśni zatrzymali niebezpiecznych motocyklistów crossowych i kierowców quadów. – Łącznie wystawiliśmy mandaty na 1000 zł – przekazał portalowi tvp.info Tomasz Kurek, komendant straży leśnej w Nadleśnictwie Katowice. Akcja została zorganizowana z powodu licznych skarg mieszkańców Mikołowa (Śląskie). Informacje i zdjęcia otrzymaliśmy na platformę Twoje Info z prośbą o zwrócenie uwagi na tę sprawę.

Dramatyczne sceny w Warszawie. Pijany uciekał przed niedźwiedzicą [WIDEO]

Kilka zastępów straży pożarnej, policja i pogotowie uczestniczyły w akcji ratunkowej na warszawskiej Pradze. Młody mężczyzna wszedł na wybieg dla...

zobacz więcej

24 maja br. w rezerwacie przyrody „Dolina Rzeki Jamny” strażnicy leśni z Nadleśnictwa Katowice, z Kobióra, Siewierza i Chrzanowa zorganizowali akcję zatrzymań kierowców pojazdów jednośladowych.

– Tego dnia ok. pięćdziesięciu ludzi rozjeżdżało dolinę – przekazał nam Tomasz Kurek.

Nie zwracali także uwagi na strażników. – Sam dwukrotnie odskoczyłem w ostatniej chwili, gdyby nie dobry refleks, z pewnością skończyłoby się na obrażeniach. Zatrzymany crossowiec został ukarany za bezprawny wjazd do lasu i niszczenie infrastruktury. Łącznie wystawiliśmy mandaty na 1000 zł. Co ciekawe, po tej akcji do końca dnia nie stwierdziliśmy w tym miejscu żadnych prób wjazdu – poinformował.

– Sytuacji nie poprawia nawet obecność funkcjonariuszy policji. Poruszający się na quadach liczą, że mając na głowach kaski są anonimowi i uda im się uciec – powiedział nam Wojciech Jaroń, główny specjalista SL, odpowiedzialny w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Katowicach za bezpieczeństwo.

źródło:
Zobacz więcej