SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

KO szkodzi Trzaskowskiemu? „Nie wszyscy są tam jednomyślni”

My od kilku dni apelujemy, by prace w Senacie odbywały się sprawnie. To od marszałka Grodzkiego i Koalicji Obywatelskiej zależy, ile czasu będzie miał Rafał Trzaskowski na zbieranie podpisów – powiedziała na konferencji prasowa rzeczniczka PiS Anita Czerwińska. Jej zdaniem opóźnianie prac w izbie wyższej może wskazywać na to, że w KO nie podjęto jednomyślnie decyzji co do wyboru nowego kandydata na prezydenta.

Program wyborczy Rafała Trzaskowskiego. Jakie poglądy i postulaty ma kandydat KO?

Rafał Trzaskowski jest kandydatem Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich. Zastąpił Małgorzatę Kidawę-Błońską. Kim jest i jakie ma poglądy...

zobacz więcej

Koalicja Obywatelska zdecydowała o wymianie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na Rafała Trzaskowskiego w wyścigu o pałac prezydencki. Wszystko w czasie epidemii koronawirusa, kiedy wybory nie odbyły się 10 maja, a Senat wciąż pracuje nad nową, zmienioną ustawą o wyborach.

– Kalendarz wyborów ogłosi pani marszałek Sejmu w momencie, kiedy Senat zakończy tą nużącą i męczącą i niepotrzebną procedurę z przewlekaniem procedowania ustawy. Przypomnę, że szybkie procedowanie jest w interesie PO, a najwyraźniej Senat te działania opóźnia i być może jest to wynik wewnętrznych tarć w PO – ocenił na konferencji wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

– Zbieranie podpisów zależy od Senatu. Chcielibyśmy, by to był okres bezpieczny na zebranie podpisów, co najmniej kilka dni. Jeżeli Senat to dalej będzie przewlekać, ten termin może się skrócić – wskazywał polityk.

Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska mówiła z kolei, że jej partia od kilku dni apeluje do władz Senatu, by szybciej procedował ustawę. – Wszystko w rękach KO, to od marszałka Tomasza Grodzkiego zależy, jak będzie ona procedowana i ile czasu będzie miał Trzaskowski na zbieranie podpisów. To może wskazywać, że nie wszyscy w KO są jednomyślni co do wyboru go na kandydata – mówiła.

źródło:
Zobacz więcej