RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Postanowili pohuśtać się na krzyżu. Zniszczyli zabytek

Za znieważenie publiczne przedmiotu kultu religijnego grozi do dwóch lat więzienia (fot. Policja)

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o wyrwanie drewnianego krzyża. Stwierdzili, że chcieli się na nim pohuśtać. Zniszczony wyrzucili na drogę wojewódzką. Teraz za znieważenie publiczne przedmiotu kultu religijnego grozi im kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Organizatorka „czarnego protestu” z grzywną za znieważenie symbolu Polski Walczącej

2 tys. zł grzywny zapłacić ma organizatorka „czarnego protestu” w Kielcach Alina B., za dopuszczenie do publicznego znieważenia podczas tej...

zobacz więcej

Chodzi o zabytkowy drewniany krzyż w miejscowości Stypułów w woj. lubuskim. Policjantów powiadomiono, że doszło do znieważenia przedmiotu kultu religijnego. Z opisu sytuacji wynikało, że młodzi ludzie przewrócili krzyż, huśtając się na jego ramionach. Kiedy konstrukcja się złamała, wyrzucili ją na drogę.

Wkrótce funkcjonariusze dotarli do dwóch mieszkańców gminy Kożuchów w wieku 19 i 20 lat. Obaj przyznali się do zarzucanego im czynu i złożyli obszerne wyjaśnienia. Przyznali się do czynu.

Sprawą zajęła się prokuratura. – Za znieważenie publiczne przedmiotu kultu religijnego grozi im kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności – wyjaśnia nam .mł. asp. Renata Dąbrowicz-Kozłowska z KPP w Nowej Soli.

źródło:
Zobacz więcej