Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

20-latek objął dziewczynę na ulicy. Zapłaci karę

Objęcie narzeczonej przez mężczyznę jest niedozwolone na mocy przepisów o walce z epidemią (fot. Noam Galai/Getty Images)

400 euro kary otrzymał mieszkaniec Pawii we Włoszech za to, że na ulicy objął swoją dziewczynę – podał lokalny dziennik. Oboje mieli maseczki, ale policjanci wyjaśnili, że osoby, które nie mieszkają razem, muszą zachować dystans.

Pierwszy weekend po złagodzeniu restrykcji we Włoszech. Kary i tłumy na ulicach

Setki kar finansowych wymierzyli funkcjonariusze sił porządkowych we Włoszech w pierwszy weekend po zniesieniu większości restrykcji nałożonych w...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Gazeta „La Provincia Pavese” poinformowała, że w centrum miasta para w maseczkach została zatrzymana przez funkcjonariuszy, którzy stwierdzili, że objęcie dziewczyny przez mężczyznę jest niedozwolone na mocy przepisów o walce z epidemią. Nakazują one zachowanie dystansu społecznego przez osoby, które nie mieszkają razem. To oznacza, że mogą iść obok siebie, ale w bezpiecznej odległości.

Za nieprzestrzeganie tej normy 20-latek otrzymał karę w wysokości 400 euro. Jeśli zapłaci ją w ciągu miesiąca, grzywna zostanie obniżona do 280 euro.

Zaznacza się, że obejmowana kobieta nie została ukarana, gdyż według policjantów została zaskoczona gestem swego partnera i nie ponosi odpowiedzialności za naruszenie przepisów.

źródło:

Zobacz więcej