Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Nadal można ubiegać się o zasiłek opiekuńczy na dziecko

Możliwość ubiegania się o zasiłek przedłużono do połowy czerwca (fot. Shutterstock/Pressmaster)

Zasiłek opiekuńczy dla rodziców, którzy mają dzieci do lat ośmiu, nadal będzie wypłacany. Prawo do tego świadczenia przysługuje do 14 czerwca.

Resort odpowiada „GW”: Zasiłek opiekuńczy także dla rodziców, którzy nie poślą dziecka do placówki

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie przysługiwać także w przypadku podjęcia przez uprawnionych rodziców lub opiekunów decyzji o niekorzystaniu z...

zobacz więcej

O przedłużeniu wypłacania zasiłku opiekuńczego przypomniała w piątek szefowa MRPiPS Marlena Maląg. Zachęciła, by rodzice, w zależności od chęci i możliwości, posyłali dzieci do żłobków lub przedszkoli.

– Ale jeżeli państwo uznają, że dalej planują korzystać z tego zasiłku, z różnych względów, to jak najbardziej będzie to możliwe – zapewniła Maląg.

Jak wcześniej informował resort rodziny, zgodnie z obowiązującymi przepisami dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje na dotychczasowych zasadach zarówno dla rodziców i opiekunów dzieci do lat ośmiu oraz dzieci i osób niepełnosprawnych. Świadczenie jest wypłacane za każdy dzień sprawowania opieki.

Dodatkowego zasiłku nie wlicza się do limitu 60 dni zasiłku opiekuńczego w roku kalendarzowym, przyznawanego na tzw. ogólnych zasadach

źródło:
Zobacz więcej