Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Wyzdrowiało ponad 9 tys. pacjentów, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem

Z powodu covid-19 w szpitalach przebywa 2 268 chorych, a kwarantanną objęto 78 259 osób (fot. Jacek Szydlowski/NurPhoto via Getty Images)

Wyzdrowiało już 9276 pacjentów, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem – poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Z powodu Covid-19 w szpitalach przebywa 2268 chorych, a kwarantanną objęto 78 259 osób.

Koniec obowiązkowego noszenia maseczek? Minister: Decyzja dziś lub jutro

Dzisiaj lub jutro będziemy komunikowali, od kiedy nie będzie obowiązkowe noszenie maseczek ochronnych w przestrzeni publicznej – powiedział w...

zobacz więcej

Osoby hospitalizowane nie zawsze są nosicielami koronawirusa lub chorują na Covid-19. Dopiero test, którym są poddawane, daje potwierdzenie, czy są zakażone.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało też, że na kwarantannie przebywa 78 259 osób. To te, które miały bezpośredni kontakt z zakażonymi lub z podejrzanymi o zakażenie koronawirusem.

Z kolei nadzorem sanitarno-epidemiologicznym – jak podał resort – objęto 19 587 osób. Nie miały one bezpośredniego kontaktu z nosicielem lub chorym, ale na wszelki wypadek sprawdza się ich stan zdrowia np. jeśli pracowały w budynku, w którym przebywał nosiciel koronawirusa.

źródło:

Zobacz więcej